"Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş Kod 28" hatası

Emre Sakinmaz

Kilopat
Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş. (Kod 28)
Bu aygıt için uyumlu sürücü yok.
Bu aygıta bir sürücü bulmak için Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın.

Konum ise=AMD USB3.1 eXtensible Host Controller üstünde.

Sürücüyü Güncelleştir yaptığımda ise hem otomatik tarama hem de bilgisayarımı tara yaptığımda bulamadı diyor.
Ayrıntılar>donanım kimliklerinden orada yazan yazıyı Google'ye yazdım Driverini indirdim yine olmadı.
Öndeki USB portları çalışmıyor bu hata yüzünden sanırım. Driver güncelleyeceğim diye ya fazla oldu ya da Driverini sildim ve bir daha yüklenmiyor. sebebi nedir?

İşletim sisteminizin mimarisine ve tipine (örn: x64 Windows 8.1) uygun sürücüyü indirmemiş olmanız muhtemel. Anakartınızın sitesinden uygun sürücüyü indirmenizi öneririm. Tahminimce sorun çözülecektir.

Merhaba,

Anakart modelinizi söyleseydiniz keşke :D Daha fazla yardımcı olabilirdik. Büyük ihtimalle anakartızla uyumlu "AMD Chipset Drivers" ı yüklerseniz sorununuz kalmayacaktır.

iyi günler.
Anakartım=MSI B350M PRO-VDH
İşletim sistemi= Windows 10 64 bit 1803
İşletim sisteminizin mimarisine ve tipine (örn: x64 Windows 8.1) uygun sürücüyü indirmemiş olmanız muhtemel. Anakartınızın sitesinden uygun sürücüyü indirmenizi öneririm. Tahminimce sorun çözülecektir.
Hocam sitesinden ne indireyim 4 tane indirme yeri var link atabilirseniz çok makbule geçer.

Keşke kendi başıma birşey yapmasaydım. Sistem geri yükleme yaptım ve 0xc000021a mavi ekran hatası verdi.
Keşke kendi başıma birşey yapmasaydım. Sistem geri yükleme yaptım ve 0xc000021a mavi ekran hatası verdi.
Hata verdikten sonra bilgisayarı sıfırla yaptım çözümü yokmuş CMD'yi filan denedim olmadı sıfırla yaptım içindeki oyunlar yedekliydi harici HDD'ye. İse yarar mı sıfırlamak yoksa illa USB ile Windows 10 u tekrar mi kurmak lazım?

Son düzenleme:
En temizi USB ile formatla.
Sistemi sıfırla yaptım açılan Ekrandan. Dosyalarımın çoğu kaldı çoğuda Windows.old'da. şuan pek bir sorun yok USB ile format atsam daha mı iyi olurdu? Birde aygıt yöneticisi>AMDSMBus ve Doğrudan bellek erişimi denetleyicisi "Bu aygıt için sürücü yüklenmemiş." yazıyor. Güncelleştir yapınca da aynı?
Bilgisayar sürücülerini komple nereden güncelleyeyim programla yapmayı önermiyorlar?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı