Driver Booster virüs içerir mi?

Driver Booster virüslü mü? Yani bir zarar verir mi veya yavaşlatır mı PC'yi? Yani bana çok güvenli gelmedi ama size de bir sorayım dedim.

Virüslü değil ama driverları kendiniz kurmanızı öneririm ben kullanıyorum sistemim eski olduğundan.

Direk konuyu cevaplayım eve indirmenizi hiç ama hiç tavsiye etmem ben şahsen indirdim ve bilgisayar çalışmadı bilgisayardan hiçbir işlem yapamadım hatta format ekranına bile zor girdim zor attım ama karar sizin bence indirmeyin ki.

Çok özür dileyerek söylüyorum fakat fazla abartanlar olmuş ben 5 yıldır Driver Booster kullanıyorum daha öncesinde elle kurardım driverlarımı şuana kadar hiç bir problem görmedim. Windows bileşenleri ve oyun destekleri dahil her şeyi tek tıkla kuruyor bu program bir kaç ayar yaptığınızda WHQL testinden geçmiş driverların en iyi sürümünü indiriyor bazen güncel indirmiyor evet doğru ama en iyi sürümünü indiriyor bu sizin elinizde. (1-2 ay eskilerini indiriyor bazen bende)

Çok özür dileyerek söylüyorum fakat fazla abartanlar olmuş ben 5 yıldır Driver Booster kullanıyorum daha öncesinde elle kurardım driverlarımı şuana kadar hiç bir problem görmedim. Windows bileşenleri ve oyun destekleri dahil her şeyi tek tıkla kuruyor bu program bir kaç ayar yaptığınızda WHQL testinden geçmiş driverların en iyi sürümünü indiriyor bazen güncel indirmiyor evet doğru ama en iyi sürümünü indiriyor bu sizin elinizde. (1-2 ay eskilerini indiriyor bazen bende)
Aslında bende uzun süre kullandım. Bir zararını da görmedim. Şimdi şöyle bir durum var. Bir çok kişi programla ilgili rastgele atıyor. Mesela niye kullanmamalıyız diye sorduğunda birisi çıkıyor virüs var diyor. Ondan sonra başka birisi çıkıyor, ben birkaç farklı programla taradım program temiz diyor. Sonra biri daha çıkıyor program temiz olabilir ama eski sürücü kuruyor, kullanılmaz bu diyor. Adama soruyorlar Pentium E6500 sistemde yanlış sürücü kursa ne kurmasa ne, kullanımda sorun çıkartmıyor işimi görüyor diyor. Bu seferde diyorlar ki eski sürücü kurarsa bilgisayar bozulabilir. Eski sürücüyü birkaç versiyon önce zaten güncel olarak kullanılıyordu, o zamanlar niye donanım bozulmadı diyorlar, cevap yok. Ortada net bir cevap olmayınca bu zıkkımı da kullanan çok olur. Öyle boş sallamayla vazgeçittiremezler.

Ha kendi fikrimi söyleyecek olursam. Bu programa hiç bir şekilde güvenmiyorum. Evet program zararlı yazılım içermiyor. Ama yüklediği sürücülerin güvenliği tartışılır. Sürücüleri nasıl revize edip, içine ne tür yazılımlar entegre ettiğinin garantisini kimse veremez. Bunun içinde riske girmenin alemi yok. Adamlar belki de Driver Booster'ı Truva Atı olarak kullanıyor, bütün zararlı içerikleri sürücüler vasıtasıyla sisteme sızdırıyor olabilirler. Yani tamam tek tek sürücü aramıyorsun kolaylığı yüzünden tercih ediliyor ama. 10-15 dakika içinde riske girdiğine değmez.
Yani bunu şöyle düşünmek lazım. Apple Store'da bedava iPhone dağıtılıyor diyelim. Hiç tanımadığın illegal birisi seni yolda çeviriyor, al kardeşim aynı telefon ben sana vereyim sadece kutusunu açıp telefonu merak ettiğim için bir iki kurcaladım diyor. Sende mağazadan sıfır açılmamış kutu almak varken onun verdiğini alıp gidiyorsun. O çocuğun telefona neler yaptığının bir garantisini verebilirsin, veremezsin. Bu durumda aynen böyle bir şey.

Technopat Sosyal üzerinde açtığım konudan sonra Driver Booster uygulaması yasaklandı. Virüs içerebilir ve zaten yanlış sürücüleri yüklüyor tercih edilecek bir uygulama değil.
Yanlış sürücü kurması için ayarlardan Microsoft'un testinden geçen sürücüleri yükle seçeneğini kapatmış olmak lazım diye düşünüyorum. Sonuçta sende yüklü olan sürücüyü ve yükleyeceği sürücünün tarihini gösteriyor ve sadece Microsoft'un stabilitesine onay verdiği sürücüleri yüklüyor.

Geri
Yukarı