Driver Chechker nasıl bir programdır?

papagan123

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarıma temizden win8.1 kurmak istiyorum Kafamda bir kaç tane soru var onlara yanıt bulursam çok sevinirim?

1) Şimdi format attıktan sonra ben bilgisayara hangi driverlar yüklenmesi lazım falan bana aşırı karışık geliyor. Driver checker adında bir program var bu otomatik buluyormuş driverleri ve yüklüyor. sizce bu nasıldır gereksiz ya da sürümü geçmiş driverlar mı yükler? Ya da bu programın türevinde başka programlar var mı?

2)Ben usb ile win7 yüklemiştim. Aynı yöntemle win8' i aynı yöntemle yüklemeyi düşünüyorum. Technopat kanalında araştırdım UEFİ ile yükleme tarzında bir şeyler var bana bu çok karmaışık geldi. Normal diğer yolla yüklesem sorun olur mu?

3)Bilgisyarım RAM'i 2GB işlemci hıcı 2.0ghz çok düşük bi bilgisayar var. Windows 8.1 64 bit yüklersem kasma olmaz değil mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

1-) Karışık bir şey değil aslında, Windows 8 zaten kurabildiği kadar kuracaktır. Donanım üreticinizin kendi sitesinden, ya da donanım kimliği ile driverlarınızı bulabilirsiniz. Driver bulma programlarını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. www.technopat.net: Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

2-) Sisteminizin UEFI desteği var mı ? Önce sistem özelliklerinizi belirtmeniz gerekiyor. Normal kurulum yaparsanız da sorun olmaz.

3) Biz 2GB RAM'e de 64 Bit öneriyoruz, fakat siz sorun yaşarsanız 32 Bit kurabilirsiniz.

Peki bir şey daha sormak istiyorum, Win8 32 bit Google'da aratınca MSDN yazanlar mı güvenli oluyor. Onun linki var mı acaba sizde? Bana çok güvensiz geliyor o linkler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar belki çok saçma sorular soruyorum ama kusura bakmayn. verdiğin linkte win8 64 bit linki var 32 bit linki falan da bulamadım hiç win 8 de 64 bit 32 bit ayrımı yok mu acaba??

32 Bit'i önermiyoruz. Konudan x86 olan ISO dosyasının adını aratıp kendiniz bulacaksınız. Burada paylaşmak yasak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı