Çözüldü Driver easy programı sonrası ani ping dalgalanmaları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erenkerimoglu

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
2 gün önce sadece kendi bilgisayarımda aniden ping yükselmeleri başladı. Mesela Discord üzerinde 50 ms alırken bir anda 1650Ms'lere kadar çıkıp düşüyor aynı şekilde LoL oynarken de 6 Ms'ten 600-700 Ms'lere kadar çıkıp iniyor ve bunların hepsi 10 saniye içerisinde falan oluyor. Evdeki başka hiçbir cihazda bu problemi yaşamıyorum. Modeme aç/kapa yaptım, Ethernet kablosunu değiştim, Windows üzerinden Ethernet ayarlarını sıfırladım fakat bir değişiklik olmadı. Aynı zamanda sadece kendi bilgisayarımda Speedtest yaptığım zaman daha düşük Download/Upload hızı alıyorum.

Modemim TP-Link TD-W9970V3 uzun süredir de aynı modemi kullanıyorum. Router olarak da Everest EWR-301 kullanıyorum. Hiç böyle bir sıkıntıyla karşılaşmamıştım.

Bundan kaynaklı mı bilmiyorum ama 2 gün önce oyun oynarken driver easy programı üzerinden driver Update yapıyordum, tam o sırada başladı diyebilirim aslında. Acaba Driver'ları tam kuramadı mı diye düşündüm fakat baktığım zaman güncellenecek bir driver gözükmüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O tür programlar doğru sürücüleri kurmakta pek başarılı değiller. Ağ bağdaştırıcısı sürücüsünü yüklemeyi Windows'a bırakın baştan yüklesin her şeyi.

Driver Easy, Driver Booster ve benzeri yazılımları kullanmak yerine direkt kendi sayfasından indirip kurmalısınız. Bu tür yazılımlar sorun çıkarmaya meyilli oluyor genelde.

Ethernet sürücüsünü indirdikten sonra mevcut sürücüyü Aygıt Yöneticisi üzerinden kaldırın ve indirdiğiniz sürücüyü yükledikten sonra tekrar deneyin. Driver Easy yazılımını da bilgisayarınızdan kaldırın.

O tür programlar doğru sürücüleri kurmakta pek başarılı değiller. Ağ bağdaştırıcısı sürücüsünü yüklemeyi Windows'a bırakın baştan yüklesin her şeyi.
Aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırıp tekrar yükledim ve düzeldi. Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı