Driver güncelleme sonrası FPS düşmesi

Deathgamer

Hectopat
Daha fazla  
ASUS Radeon RX 5500 XT ekran kartına sahibim dün kasım ayına ait driverlar varken sıkıntı çıkarmıyordu bugün adrenalin programını ve driverı güncelledim yeniden başlattım bilgisayarı oyunda FPS düşmesi girmeye başladı. Normalde hiç yaşamadığım bir problem. Hatta bilgisayarda genel bir problem var müzik dinlerken kulaklık ani kesiklikler oluyor kulaklığımda bir problemde yok normalde.

Düzelme olmazsa kartınızı sorunsuz sürüme geri güncelleyin. Bütçeniz olursa kart güncellemesi yapmanın yararlı olabileceğini de hatırlatalım. 5500XT oyunlar için eskidi artık.

Düzelme olmazsa kartınızı sorunsuz sürüme geri güncelleyin. Bütçeniz olursa kart güncellemesi yapmanın yararlı olabileceğini de hatırlatalım. 5500XT oyunlar için eskidi artık.

Oyunlarda hala iş gören bir kart hocam sadece sürücü sorunu var bu kartlarda. AMD düzgün yazılım yapsa aslında problem yok. Bende de 5500XT var çünkü. Aldığımdan beri kendi oynadığım oyunlarda pek 100 FPS'in altına düştüğümü hatırlamıyorum. 1080p medium kartı zaten çok rahat iş görüyor. Tek sorunu işte sürücü. Düzgün sürücü ile 1-2 sene daha kullanılır. Ben sırf sürücü sorunları yüzünden temiz ve düzgün kart bulursam NVIDIA'ya geçeceğim.

Başlığı daha açmadan ekran kartının AMD olduğunu tahmin ettim :) Shader cache yenilendi shader'ları tekrar yüklüyor birkaç oyun sonra düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı