Çözüldü Driver nedir ve nasıl indirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sweax7

Picopat
Daha fazla  
Bir arkadaşım bana bilgisayarımı formatladıktan sonra driver (sürücü) indirmemi söyledi. Bu tam olarak nedir? Ne işe yarar ve nasıl indirilir?

Çözüm
Bir arkadaşım bana bilgisayarımı formatladıktan sonra driver (sürücü) indirmemi söyledi. Bu tam olarak nedir? Ne işe yarar ve nasıl indirilir?
Ekran kartını, yazılımı ayarları ve performanslı istikrarlı çalışmasını sağlar, Üreticinin sitesinde indirebilirsiniz. Ekran kartı sürücüsü dışında bir şeyi ellemenize gerek yok Windows Update kuruyor.
Ekran kartını, yazılımı ayarları ve performanslı istikrarlı çalışmasını sağlar, Üreticinin sitesinde indirebilirsiniz. Ekran kartı sürücüsü dışında bir şeyi ellemenize gerek yok Windows Update kuruyor.

Çözüm

Bilgisayardaki bileşenlerin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan programlardır. Bilgisayarınızın bileşenlerini Internet'de aratarak üreticinin kendi sitesinde gerekli dosyalara ulaşabilirsiniz. Temel olarak ekran kartı, yongaseti vb. driver'ları indirebilirsiniz.

Bir konu hakkında bilgi gibi düşünebilirsiniz. Kimse sıfırdan araba fabrikasında çalışamaz. İnsanın kafasına araba fabrikasında bilmesi gereken bilgileri yüklediğinizi düşünün bir anda. O zaman görevini yapar veya daha evvelden bilgisi varsa bilgisine bilgi katmış olur, daha verimli çalışır. Yanlış bilgi atarsanız bozuk çalışır.

Ekran kartı hariç çoğu sürücüyü Windows Güncelleme ile halledersiniz. Ekran kartının sürücüsünü ise markanın websitesinden veya laptop ise o model için paylaştığı chipset paketinden yükleyebilirsiniz.

Driver, senin anlaman için kısaca sistemin ilgili aygıtı tanıması için indirilen yazılımlar denilebilir. Sisteme ilgili aygıtla alakalı sürücüyü yüklemezsen sistem onu tanımayıp bilinmeyen aygıt olarak gösterir. Sürücü kurulmadıkça öyle kalır, zira ekran kartı için de bu durum öyle. Onboard olarak gözükür ve gerekli performansı alamazsın.

Üretici sitelerinden indirmen gerekiyor.

Driver (Sürücü) herhangi bir donanımın (fiziksel parçanın) bilgisayarınızda üretildiği amaca en uygun şekilde çalışmasını sağlayan yazılımdır.

Birçok donanımı Windows otomatik olarak tanır ve sürücüsünü yükler, bazılarını ise sizin üretici firmanın sayfasından indirmeniz ve bilgisayarınıza kurmanız gerekir.

Geri
Yukarı