Driver Power State Failure mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

ugandaplay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
MSI GR62VR 6RF Windows 10 Home Single Language (daha önce Pro vardı yine aynı hatayı alıyordum )
i7 6700HQ GTX 1060 cihazımda " bazı " oyunlarda girerken veya girdikten sonra başlarken mavi ekran hatası alıyorum. DUMP dosyalarını buldum kendim inceledim hataları buldum ancak bu hataları ne yapmam gerekiyor onu bilmiyorum, kaldırmak devre dışı bırakmak istemedim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Easy Anti-Cheat yazılımını kaldırın.
  • BattlEye yazılımını kaldırın.
  • SteelSeries ile ilgili yazılımları kaldırın.
  • Grafik sürücülerinizi DDU ile kaldırın, WHQL sertifikalı güncel sürümleri kurun. Hem Intel, hem de NVIDIA için geçerli.
  • USB portlarında gereksiz şeyler var ise çıkartın.
Sorun çözülürse kaldırdığınız programları tek tek yükleyebilirsiniz. BattlEye ve Easy Anti-Cheat, oyun içi hile koruma programları olduğundan o programları kullanan oyunlara girerken kendiliğinden yüklenebilir.

• Easy Anti-Cheat yazılımını kaldırın.
  • BattlEye yazılımını kaldırın.
  • SteelSeries ile ilgili yazılımları kaldırın.
  • Grafik sürücülerinizi DDU ile kaldırın, WHQL sertifikalı güncel sürümleri kurun. Hem Intel, hem de NVIDIA için geçerli.
  • USB portlarında gereksiz şeyler var ise çıkartın.
Sorun çözülürse kaldırdığınız programları tek tek yükleyebilirsiniz. BattlEye ve Easy Anti-Cheat, oyun içi hile koruma programları olduğundan o programları kullanan oyunlara girerken kendiliğinden yüklenebilir.
Merhaba teşekkürler yanıt için söylenen her şeyi sırasıyla yaptım yine aynı hatayı aldım . dosya yukleyemıyorum yazsam şöyle
DRIVER_POWER_STATE_FAILURE (9f)
A driver has failed to complete a power IRP within a specific time.
Arguments:
Arg1: 0000000000000003, A device object has been blocking an Irp for too long a time
Arg2: ffffe208e365a060, Physical Device Object of the stack
Arg3: ffff800fd466f750, nt!TRIAGE_9F_POWER on Win7 and higher, otherwise the Functional Device Object of the stack
Arg4: ffffe208e910d4f0, The blocked IRP

Debugging Details:
------------------

Implicit thread is now ffffe208`e06dc040
*** WARNING: Unable to verify timestamp for nvlddmkm.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for win32k.sys

KEY_VALUES_STRING: 1

Key : Analysis.CPU.mSec
Value: 4109

Key : Analysis.DebugAnalysisProvider.CPP
Value: Create: 8007007e on DESKTOP-II20R1T

Key : Analysis.DebugData
Value: CreateObject

Key : Analysis.DebugModel

Key : Analysis.Elapsed.mSec
Value: 18482

Key : Analysis.Memory.CommitPeak.Mb
Value: 85

Key : Analysis.System

Key : WER.OS.Branch
Value: vb_release

Key : WER.OS.Timestamp
Value: 2019-12-06T14:06:00Z

Key : WER.OS.Version
Value: 10.0.19041.1

ADDITIONAL_XML: 1

OS_BUILD_LAYERS: 1

BUGCHECK_CODE: 9f

BUGCHECK_P1: 3

BUGCHECK_P2: ffffe208e365a060

BUGCHECK_P3: ffff800fd466f750

BUGCHECK_P4: ffffe208e910d4f0

DRVPOWERSTATE_SUBCODE: 3

FAULTING_THREAD: ffffe208e06dc040

ADDITIONAL_DEBUG_TEXT: DXG Power IRP timeout.

IRP_ADDRESS: ffffe208e910d4f0

DEVICE_OBJECT: ffffe208e365a060

DRIVER_OBJECT: ffffe208e09f52c0

IMAGE_NAME: pci.sys

MODULE_NAME: pci

FAULTING_MODULE: fffff80180210000 pci

BLACKBOXACPI: 1 (!blackboxacpi)

BLACKBOXBSD: 1 (!blackboxbsd)

BLACKBOXNTFS: 1 (!blackboxntfs)

BLACKBOXWINLOGON: 1

PROCESS_NAME: System
TACK_COMMAND: .thread 0xffffe208e06dc040 ; kb

IMAGE_VERSION: 10.0.19041.662

SYMBOL_NAME: pci!PciBusInterface_GetBusData <PERF> (pci+0x0)+0

BUCKET_ID_FUNC_OFFSET: 0

FAILURE_BUCKET_ID: 0x9F_3_DXG_POWER_IRP_TIMEOUT_pci!PciBusInterface_GetBusData__PERF__(pci+0x0)

OS_VERSION: 10.0.19041.1

BUILDLAB_STR: vb_release

OSPLATFORM_TYPE: x64

OSNAME: Windows 10

FAILURE_ID_HASH: {5f9067ea-e8dd-739b-841a-128122b53c15}

Followup: MachineOwner

Dosyayı yükleyememe sebebiniz nedir? Yüklemeniz daha iyi olur. Bu yazılarla pek bir şey anlayamam maalesef. Fakat aklıma gelen bir durum var. Bir süreliğine GTX 1060'ı devre dışı bırakıp durumu gözlemleyebilir misiniz?

Dosyayı yükleyememe sebebiniz nedir? Yüklemeniz daha iyi olur. Bu yazılarla pek bir şey anlayamam maalesef. Fakat aklıma gelen bir durum var. Bir süreliğine GTX 1060'ı devre dışı bırakıp durumu gözlemleyebilir misiniz?
şuanda kontrol ettıgımde nvlddmkm.sys ve win32k.sys dosyalarının cihazımda olmadığını görüyorum onla alakası olabilir mi ? internette bir problem var galiba yükleme sitelerine giremiyorum dönüp duruyor 120220-7562-01.rar buyrun şimdi deneceğim devre dışı bırakmayı
evet ekran kartını devre dısı bırakınca sorun kalktı demek ki sorun ekran kartımda bir yerlerde

gtx 1060 ı devre dısı bırakınca mavı ekran vermedı e oyuna gırdı sıkıntı olmadı ve mavı ekran bır kac dakıka sonra gelebılıyor oyun yanıt vermıyor diyip kapattığımdan sonra

Son düzenleme:
Evet, ekran kartını devre dısı bırakınca sorun kalktı. Demek ki sorun ekran kartımda bir yerlerde.
Öyle görünüyor maalesef. Hiç termal macun yenilemesi yaptınız mı? Veya bilgisayarınızın aşırı ısındığı durumlar oldu mu? Belki ısı yüzünden zarar gelmiş olabilir. Siz yine de servise falan gönderin.

Öyle görünüyor maalesef. Hiç termal macun yenilemesi yaptınız mı? Veya bilgisayarınızın aşırı ısındığı durumlar oldu mu? Belki ısı yüzünden zarar gelmiş olabilir. Siz yine de servise falan gönderin.
termal macun yenılemeden 95 derecelerde gezıyordu yıne verıyordu ozaman da oyununa göre veriyordu , geçen gün yaptım şuan maks performansta bile 70 dereceyi geçmiyor ama bazı oyunlarda yapıyor ve ( arma3,blackwake de mavi ekran alıyorum ) daha yüksek oyunları kaldırıyor gayet. dediğim gibi nvlddmkm.sys ve win32k.sys bu iki dosyamın eksik olması buna neden oluyor olabilir mi ?
mplicit thread is now ffffe208`e06dc040
*** WARNING: Unable to verify timestamp for nvlddmkm.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for win32k.sys bu hata yazıyor dumpta

Ekran kartını yüksek düzeyde kullanan oyunlarda olabilir.

Sanmıyorum. DDU ile GTX 1060'ın sürücüsünü kaldırıp güncel bir sürümü yüklemiştiniz, değil mi?
evet ddo ile hem intel 530 hem gtx1060 ı kaldırdım ve en son sürümleri yükledim kendi sitelerinden
evet ddo ile hem intel 530 hem gtx1060 ı kaldırdım ve en son sürümleri yükledim kendi sitelerinden , macun sürmek için açtığımda ne bir yanık kokusu ne bir gözle görülür bir şey görmedim

O zaman sürücü ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi fiziksel bir hasar oluşmuş olabilir ekran kartınızda.

Yanık kokusu olmasına gerek yok, yine de bozulma olmuş olabilir.

Geri
Yukarı