Driver yükleyince PC açılmıyor

Ekran kartı yanmış olabilir. Düşüncem böyle. Fakat driverdan dolayı olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimal ömrünü tamamlamış. İnşallah böyle birşey yoktur ve sorununuzu çözebilirsiniz.

Herşey normal çalışır durumdayken yüksek ses çıkartıp ekranın çizgi çizgi olması ekran kartında sorun olma olasılığını yükseltiyor. Ekran kartı driverını kaldırdığında bilgisayarın açılması bu ihtimali maalesef kuvvetlendiriyor. Farklı bir ekran kartı takarak deneyebilirsin. Tabiki bunlar benim düşüncelerim, daha bilgili arkadaşlar bilgilerini paylaşacaktır.

Aynısı başıma geldi fakat bende olay şöyle olmuştu. 2004 model Sony Vaio bilgisayarımın ekranı karıncalandı. Sonrada bilgisayarı açtığımda ekran gelmedi ve ses çıkardı. Ve ekran kartı yandı. Sizin ekran kartınızda yanmış olabilir. İntel işlemci kullanıyorsanız kasayı açıp ekran kartınızı çıkarın. Otomatik Intel HD grafik kartına alacaktır. Bunu yaptığınızda bilgisayar güzlün çalışırsa ekran kartı arızalı demektir. Fakat oyunlarda Intel ekran kartını kullanamazsınız. Güçsüz kalır. Dediğim olursa yeni ekran kartı alabilirsiniz.

Aynısı daha yeni benim başıma geldı ekran kartı hep driver sorunu cıkartıyordu mavi ekran veriyordu sürekli resetleniyordu bazen açılıyordu en son aniden kapandı ses verdi ve ekran cızgi cizgi dalgalı renkli bir şekil aldı servise gönderdim işlemcimin icindeki ekran kartı bozukmus oda anakart desmesi gerekiyor dendi garanti ici degsti suan sorunsuz calısıyor daha öncesindede hep driver uyumsuz oluyordu servise sordugumda sadece site ici driveri kurun amd nin sitesindeki driverlar uyumsuz olur dendi bende yedim tabi palavraymış anakart degstikten sonra çatır çatır istediğim driveri kuruyorm sorun cıkarmıyor acer servisine asla güvenmeyin durumu geçiştirmek için konusuyorlar birşey bildikleri yok

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı