DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

furkanctn67

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, CS:GO oyununa girerken DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası aldım ve mavi ekran yedim. Bu sorunu bir türlü çözemedim. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Minidump dosyalarım:

Sistem özellikleri.
Windows 10 Pro.
Intel Pentium Dual-Core E6800 3.33 GHz.
4 GB DDR 3 RAM 1333 MHz.
ATI Radeon 4800 HD.
Anakart Gigabyte GA-G41M Combo.

Sorunu oluşturan ses kartınız. Ses kartı çok önemli değil ise sistemden çıkartın.

Ses kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Galiba Creative Technology'a ait bir ses kartı kullanıyorsunuz.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu sfc /scannow girin. %100 olmasını bekleyin.

Bir kere sorunu ekran kartınız yaratmış. Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelleyin.

Sorunu oluşturan ses kartınız. Ses kartı çok önemli değil ise sistemden çıkartın.

Ses kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Galiba Creative Technology'a ait bir ses kartı kullanıyorsunuz.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu sfc /scannow girin. %100 olmasını bekleyin.

Bir kere sorunu ekran kartınız yaratmış. Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelleyin.

Anlıyorum ekran kartım güncel dün oyuna girdim çalışıyordu ancak gece kapattım sabah tekrar açmak istediğimde mavi ekran verdi.

Tamamdır. Benim dediklerimi uygulayın. Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

Mavi ekran sorunun çözülürse belirtmeyi unutmayın.
Sorununuz çözüldü mü?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı