DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Lucifer.666

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36
SSD veya HDD modeli
Kingston KC3000 / 2048G 2TB 7000/7000MB/s PCIe M2
Ekran kartı
PNY GeForce RTX 4080 16GB TF GDDR6X 256Bit
Anakart
Asus Prime X670-P Wifi AMD AM5 DDR5 ATX Anakart
İşlemci
AMD Ryzen 9 7900X3D
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda yeni bir PC topladım zaten sistem özelliklerini aşağıda paylaştım. Uzun süredir piyasadan uzaktım ve yeni teknolojiler hakkında bilgim yoktu, arkadaşım sağ olsun yardımlarıyla PC montajını kendim yaptım fakat sağlam bir sistem toplamama rağmen sürekli problemlerle karşılaşıyorum. Aldığım mavi ekran hatalarını not aldım.

1-KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
2-PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
3-DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER
4-MEMORY_MANAGEMENT

Zaten minidump dosyalarını da upload ettim incelemek isterseniz. Yoğun çalıştığım için yeni konu açabildim ancak PC'yi topladım ama yüzüm bir türlü gülmedi. Donanımsal bir hata mı yaptım diye düşünmeye başladım montaj yaparken. Bilgisayar bir oyun oynarken bazen de gayet sıradan bir program çalıştırırken mavi ekran verebiliyor. Ayrıca hazır konu açmışken bilgisayarı topladıktan sonra yapmam gereken genel testler nelerdir? Aydınlatırsanız çok sevinirim. Ciddi bir teste henüz sokmadım bilgisayarı. Hangi donanımları hangi programlarla ne gibi testlere sokmam gerektiği konusunda aydınlatırsanız çok makbule geçer, internette araştırma yaptım fakat çok farklı görüşlerle karşılaştım o yüzden bu foruma güvendiğimden hazır konu açmışken bu konuyu da danışmak istedim.
MİNİDUMP :

Hocam maşallah 300 MB minidump dosyası. :)
Sürücüleriniz yüklenmemiş gibi. Buradan indirip kurun. "Software ve Utility" isteğe bağlı yardımcı programlardır. Dilerseniz onları da kurun.

Hocam maşallah 300 MB minidump dosyası. :)
Sürücüleriniz yüklenmemiş gibi. Buradan indirip kurun. "Software ve Utility" isteğe bağlı yardımcı programlardır. Dilerseniz onları da kurun.

Malesef bu sıkıştırılmış hali :( Driverları yükledim ancak gözden kaçırdıklarım olmuş olabilir.Sadece anakartın üzerinde ki dahili ekran kartı için olan driver'ı kurmadım zaten onu kurduğumda da bu sorunları yaşamıştım.Birde SATA'yı kuramadım nasıl yapmam gerekiyo hala çözemedim malesef,dediğim gibi bilgisayar bilgim sıfır gibi diyebilirim eskiye kıyasla.

SATA sürücüsünü ve anakart grafiğini kurmasanız da olur. Şu an sorun devam ediyor mu?

Ekran kartı sürücüsü ne durumda?

2023-07-21_16-44-10.png

18 Temmuz'da yeni sürücü yayınlanmış.

SATA sürücüsünü ve anakart grafiğini kurmasanız da olur. Şu an sorun devam ediyor mu?

Ekran kartı sürücüsü ne durumda?

Eki Görüntüle 1870998

18 Temmuz'da yeni sürücü yayınlanmış.

Ekran kartı sürücülerimde güncel, 18 Temmuz'da gelen güncellemeyi yapmıştım. Şimdi yine gözden kaçırdığım bir şey var mı diye güncelleştirmeleri kontrol ettirdim fakat her şey güncel. Sorunlarım devam ediyor maalesef, sık sık değil ancak mavi ekran alıyorum en çok aldığım mavi ekran KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE. Hatta belki önemlidir bahsedeyim, PC RAM'leri 4 GB olarak gördü ve bellek tanılama yaptım ve bir sorun tespit edilmedi ve bilgisayarı yeniden başlatınca sorun çözüldü. Sadece bir anlık olmuştu ama kafama takılmıştı onu da söylemiş olayım dedim. Tabii bu sorunu daha önce yaşamıştım şu an değil yanlış yönlendirmiş olmamayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela benzer sorun burada RAM'lerden çıkmış.

BIOS'ta XMP kapatıp denediniz mi?

Mesela benzer sorun burada RAM'lerden çıkmış.

BIOS'ta XMP kapatıp denediniz mi?
İsmini hatırlamıyorum ama xmp benzeri bir özellik var ismi farklı işlev aynı yani,denedim fakat faydası olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı