Çözüldü DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taksimdayi0

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Crucial 16gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000
Ekran kartı
Palit Rtx 2060
Anakart
Biostar b450 mAtx am4
İşlemci
Amd ryzen 5 3500x
Merhaba arkadaşlar, sorun başlıkta. Mavi ekran hatası aldığımda başlıktaki kodu veriyor. Aslında sadece bu sorun yok. Xbox Game Pass'den birkaç oyun indirmiştim bir sorun olmadı gayet güzel. Ancak neden bilinmez ertesi gün oynamaya çalıştığımda kütüphanede oyunlar gözükmedi. Gaming services diye bir uygulama indir dedi. İndirdim düzelmedi. Sonra Xbox'u, Gaming Services'i Microsoft Store'u sil yükle falan filan derken Gaming services yüklenmemeye başladı. Sonra bir şekilde yükledim. Ekran kartının sürücüsünü güncelledim. Güncelledikten sonra oyunlar gözüktü diye sevindikten 15sn sonra tekrar gitti. Hamachi'yi kaldırmaya çalıştım. Kaldırılıyor dedi 5dk bekledi kalkmadı. GeForce Experience'i açmaya çalıştığımda açılıyor ama sadece siyah ekran üstünde GeForce Experience yazıyor. PowerShell ile Gaming Services'i kaldırıp yükledim olmadı. CMD'den sfc/scannow yaptım düzelmedi. Yeniden başlatırken 5dk falan bekliyor sonra mavi ekran verip başlatıyor. Xbox'taki oyunlar yer kaplamasına rağmen kütüphanede gözükmüyor. Minidump dosyasına baktığımda file description: ntoskrnl.exe yazıyor. Dosyayı şu an paylaşamam. Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Sizin her şey birbirine girmiş gibi hissettim. Anlattıklarınızdan. Şöyle temiz bir kurulum yapıp ondan sonra kullanın. Hamachi gibi sorunlu programları da sisteme kurmamaya özen gösterin. Şimdi ben size şunu yapın, bunu yapın diye öneri veririm ancak Microsoft kaynaklı servislerin hataları Windows'ta bir kere yaşanınca o işletim sistemi sıfırlanana kadar adam olmuyor. Maks olacağı geçici düzelir. Sonra tekrar devam eder veya başka bir sorun yine görünür.

Yine de denemek istiyorsanız :
Hamachi'yi ve bilmediğiniz diğer programları alttaki şekilde kaldırın.
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.
Nvidia driverınızı alttaki şekilde internetsiz güvenli modda tekrar kurun.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için :
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa) : Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.
Xbox'u sistemden yine revo ile kaldırıp tekrar yükleyin. (Not: Oyunlarınızı kaybedebilirsiniz. Eğer cloud save desteklemeyen oyunlarsa save dosyalarınızı da kaybedersiniz.)
Sizin her şey birbirine girmiş gibi hissettim. Anlattıklarınızdan. Şöyle temiz bir kurulum yapıp ondan sonra kullanın. Hamachi gibi sorunlu programları da sisteme kurmamaya özen gösterin. Şimdi ben size şunu yapın, bunu yapın diye öneri veririm ancak Microsoft kaynaklı servislerin hataları Windows'ta bir kere yaşanınca o işletim sistemi sıfırlanana kadar adam olmuyor. Maks olacağı geçici düzelir. Sonra tekrar devam eder veya başka bir sorun yine görünür.

Yine de denemek istiyorsanız :

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Nvidia driverınızı alttaki şekilde internetsiz güvenli modda tekrar kurun.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için :
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa) : Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.
Xbox'u sistemden yine revo ile kaldırıp tekrar yükleyin. (Not: Oyunlarınızı kaybedebilirsiniz. Eğer cloud save desteklemeyen oyunlarsa save dosyalarınızı da kaybedersiniz.)

Çözüm
Sizin her şey birbirine girmiş gibi hissettim. Anlattıklarınızdan. Şöyle temiz bir kurulum yapıp ondan sonra kullanın. Hamachi gibi sorunlu programları da sisteme kurmamaya özen gösterin. Şimdi ben size şunu yapın, bunu yapın diye öneri veririm ancak Microsoft kaynaklı servislerin hataları Windows'ta bir kere yaşanınca o işletim sistemi sıfırlanana kadar adam olmuyor. Maksimum olacağı geçici düzelir. Sonra tekrar devam eder veya başka bir sorun yine görünür.

Yine de denemek istiyorsanız:

NVIDIA driverınızı alttaki şekilde internetsiz güvenli modda tekrar kurun.

- NVIDIA sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü Game Ready olanı indirin. NVIDIA eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.

İnternetsiz güvenli moda girmek için:
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına MSConfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz Shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod F kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (sadece güvenli modda açılıyorsa): Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod F kaçtaysa o tuşa basın.

Xbox'u sistemden yine Revo ile kaldırıp tekrar yükleyin. (not: Oyunlarınızı kaybedebilirsiniz. Eğer Cloud save desteklemeyen oyunlarsa save dosyalarınızı da kaybedersiniz.)

Anladım hocam sağ olun. Temiz kurulum yaparım artık. Diğerleri dediğiniz gibi geçici çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı