DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Ahmet Can Gölge

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bir süredir bu hatayı alıyorum. Bilgisayardan fazla anlamadığım için hata verilen dosyayı paylaşıyorum. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap. USB yüzüne 2 kere mavi ekran almışsın.

"sfc /scannow" rehberini uyugla.

Ekran kartın sürücüsü güncel mi diye kontrol eder misin? Güncel değil ise güncelle. Ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

Windows güncelleştirmesi var ise yap. Var mı diye kontrol et.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap. USB yüzüne 2 kere mavi ekran almışsın.

"Sfc /scannow" rehberini uyugla.

Ekran kartın sürücüsü güncel mi diye kontrol eder misin? Güncel değil ise güncelle. Ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

Windows güncelleştirmesi var ise yap. Var mı diye kontrol et.

Dediklerinizin hepsini yaptım, normalde bazen kitleniyor bazen mavi ekran veriyordu. Yine kitlendi bugün. Sıfırlama yerinden verileri koruyup sistemi tekrar yüklesem faydası olur mu?

Harici tüm USB'leri çıkart. Dahili klavyende sorun var. Monster desteğinde olmadığı için çok bir şey edemeyeceksin. Hotkey ve klavye sürücün varsa yükleyin.

Hasp doğrulama kullanıyorsunuz güncel değilse sürücü ve yazılımı güncelleyin.

BOS güncel değil alabiliyorsan doğru BIOS'u verip güncelleyin.

Harici tüm USB'leri çıkart. Dahili klavyende sorun var. Monster desteğinde olmadığı için çok bir şey edemeyeceksin. Hotkey ve klavye sürücün varsa yükleyin.

Hasp doğrulama kullanıyorsunuz güncel değilse sürücü ve yazılımı güncelleyin.

BOS güncel değil alabiliyorsan doğru BIOS'u verip güncelleyin.
BIOS u nasıl güncelleyebiliriz ?

Geri
Yukarı