DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Bugün bu hata beni deli etti. Sabah kalkıp bir Rust gireyim dedim. Her şey güzeldi, servere falan girdim. Yüklenirken bir anda DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası aldım. Videolar izledim kendim çözebilirim diye düşündüm ama başarılı olamadım. Driver güncelledim, sildim tekrar yükledim ama sonuç değişmedi.

Minidump:

Umarım yardımcı olursunuz. :)

Ekran kartı sürücünü DDU yazılımı sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü indir.

DDU.

Sürücü. Ekran kartın 940M ise bu sürücü olması lazım.
Sağol ama zaten bende bu driver kurulu.

Mavi ekranların çoğu ekran kartı ile ilgili oluşmuş. Tekrar sürücü kaldırıp kurmayı deneyin. Belki işe yarayabilir.

Dediklerimi uygulayın ve tekrar mavi ekran alırsan dump dosyasını paylaşın.

Ek olarak:
Vanguard, MBAM, Intel(R) Dynamic .., İntel sürücü bulucu da kaldır. Windows güncel değil güncelle. Discord güncel değilse güncelle.

Ekran kartı kaynaklı güç sorunu var. Dediğiniz adaptör batarya sağlam değilse değiştirin cihazı devamlı kullanıyorsanız.
Donanımsal bakım yapılmadıysa yaptırın.

Mavi ekranların çoğu ekran kartı ile ilgili oluşmuş. Tekrar sürücü kaldırıp kurmayı deneyin. Belki işe yarayabilir.

Dediklerimi uygulayın ve tekrar mavi ekran alırsan dump dosyasını paylaşın.
Bu sabah sıkıntı çıktı. Minidump burada:

Minidump Yeni.rar

Mavi ekran aldıktan sonra BIOS güncelledim. Şuan bunları yazıyorum.
Ekran kartı kaynaklı güç sorunu var. Dediğiniz adaptör batarya sağlam değilse değiştirin cihazı devamlı kullanıyorsanız.
Evet bataryamda sıkıntı var sanırım şarjdan çıkarttığım zaman ekran kapanıyor. Uyku moduna vs almıyor sadece ekran kapanıyor.

Bilgisayar başında değilim. Bilgisayar başına geçince incelerim.
Aklımdayken şunu da söyleyeyim tam çözemedim ama bi anda donmaya başlıyor imleç hareket ediyor ama bir yere veya bir şeye tıkladığımda hiçbirşey olmuyor, sadece en son kaldığım ekran duruyor. Eğer donma uzun sürüyosa mavi ekran alıyorum az önce de tekrardan aldım.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

Ekran kartına güç gitmemesi yüzüne mavi ekran alabilirsin.

Geri
Yukarı