DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

internal_es

Hectopat
Aynı başlıkta bir sürü konu var fakat kişiye özel dump dosyası atmak gerekiyor sanırım.
Oyunların seçim yasaklama veya bekleme kısımlarında problem yaşamıyorum sadece oyun başladığında mavi ekran alıyorum. Bazen YouTube'den 1080p video izlerken bazen durduk yere de aldığım oluyor. Bilgisayardan çok anlayan birisi değilim yardımcı olacaklardan ricam salağa anlatır gibi anlatması. Şimdiden teşekkürler.
Bazı hata kodları: System thread exception not handle.
DRIVER_POWER_STATE_FAILURE
Dump link: dump.rar dosyasını indir - download

Dediğinizi yaptım arkadaşım WHQL sürümü gibi bir şey varsa onu indir dedi hatta fakat gene olmadı eklemeyi unuttuğum 4 adet dump daha varmış onları da ekte belirttim. Bu dump içinde dediğinizi yaptıktan sonra aldığım 2 adet mavi ekran hatası da var.

Dökümde AMD sürücüleri ile ilgili bir hata belirtiliyordu. Diğer dosyalarınıza da bakayım şimdi.
@internal_es yeni attığınız dosyaları daha da derin analiz ettim.
AMD yazılımları hala duruyor.
Intel® ekran ses sürücüsü ve Intel® ekran HD ses sürücüsünü güncelleyin.
Microsoft Streaming Quality Manager varsa kaldırın.
Microsoft akış hizmeti Proxy'sinde değişiklik yaptıysanız geri alın.
Malwarebytes kaldırın şimdilik. Sorun çözüldükten sonra geri kurarsınız.
Intel Dynamic Tuning sürücünüzü güncelleyin. Linki aşağıda:
SFC/scannow ve DISM komutlarını uygulayın.

Son düzenleme:
Dökümde AMD sürücüleri ile ilgili bir hata belirtiliyordu. Diğer dosyalarınıza da bakayım şimdi.
@internal_es yeni attığınız dosyaları daha da derin analiz ettim.
AMD yazılımları hala duruyor.
Intel® ekran ses sürücüsü ve ıntel® ekran HD ses sürücüsünü güncelleyin.
Microsoft streaming quality Manager varsa kaldırın.
Microsoft akış hizmeti Proxy'sinde değişiklik yaptıysanız geri alın.
Malwarebytes kaldırın şimdilik. Sorun çözüldükten sonra geri kurarsınız.
Intel dynamic tuning sürücünüzü güncelleyin. Linki aşağıda:
SFC/scannow ve DISM komutlarını uygulayın.

a.png

Dediğiniz her adımı uyguladım(DDU, güncellemeler, malware kaldırma, CMD komutları) fakat nafile. Format atsam bile yazılımları tekrar yüklediğimde aynı hata ile karşılaşmaktan korkuyorum sizce ne yapmalıyım? Sanırım parçalarım ana karta gömülü değiştirme gibi bir şansım da yok. Malum 0 laptoplarda arşı alaya ulaşmış çıkmaz mode(on) oldum.
İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1071275

Dediğiniz her adımı uyguladım(DDU, güncellemeler, malware kaldırma, CMD komutları) fakat nafile. Format atsam bile yazılımları tekrar yüklediğimde aynı hata ile karşılaşmaktan korkuyorum sizce ne yapmalıyım? Sanırım parçalarım anakarta gömülü değiştirme gibi bir şansım da yok. Malum 0 laptoplarda arşı alaya ulaşmış çıkmaz mode(on) oldum.
İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

Rica ederim.

Geri
Yukarı