Çözüldü DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CanRexa

Hectopat
Merhaba yaklaşık 10-15 dakika önce aldım mavi ekranı ve hemen Technopat Sosyal'e yazıp bilgili kişilerden yardım almak istiyorum.
Bilgisayarın her testi temiz Memtest, HDD sentinel, FurMark, DDU ile artık yazılıma da silinmiş bir bilgisayar.
Bayram dolayısıyla kargolarda ve yetkili servislerde aksama olacağından dolayı bilgisayarı kurbandan sonra servise yollayacağım.

Minidump dosya bağlantı linki;

Görsel;
kesit.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Asus Al hariç hepsini hallettim Vanguard'ı Kaldırdım Nvidia sürümünde problem yaşadığımdan dolayı 466.47 sürümünü kurdum bu sırada ses sürücülerinide kaldırıp kurdum.Asus Al konusuna gelince bilgisayarın rgb si ile alakası var diye biliyorum.Görünüşe de önem veren birisi olduğumdan dolayı vs sebeplerden o yazılımı kaldırmadım.Herhangi bir mavi ekran daha alana kadar böyle kalsın diyorum.
Bluetooth sürücülerinizi güncelleyin.
Asus AI yazılımını kaldırın. (Adını yanlış yazmış olabilirim.)
Ses sürücünüzü güncelleyin.

Hata sebebi NVIDIA ekran kartı sürücüsü.
DDU ile cihazda kurulu sürücüyü kaldırıp şimdilik 466.47 sürümünü kurun.
Asus Al yazılımından kastınız Aura Light mıdır?

Edit:Nvidia ekran kartı sürücüsüne güncelleme gelmiş yeni sürüm 471.11

Son düzenleme:
Asus Al hariç hepsini hallettim Vanguard'ı Kaldırdım Nvidia sürümünde problem yaşadığımdan dolayı 466.47 sürümünü kurdum bu sırada ses sürücülerinide kaldırıp kurdum.Asus Al konusuna gelince bilgisayarın rgb si ile alakası var diye biliyorum.Görünüşe de önem veren birisi olduğumdan dolayı vs sebeplerden o yazılımı kaldırmadım.Herhangi bir mavi ekran daha alana kadar böyle kalsın diyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı