DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

enessgergin

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8+8 3200Mhz ram
SSD veya HDD modeli
480samsung + 480wd ssd
Ekran kartı
3050 4gb
İşlemci
İ5 11300F
ASUS dash F15 FX516PC model bilgisayarımda son 2 haftadır bu hatayı alıyorum.
Oyun oynarken birden bilgisayar "kilitleniyor..." ekranına geçiyor ve uyku moduna alıyor.
Yeniden çalıştırmak için güç düğmesine basınca kaldığım yerden devam ediyor ama bu sefer ses gelmiyor mecburen yeniden başlatmam gerekiyor. Son zamanlarda kilitleniyor yazısından sonra mavi ekran veriyor (fotoğrafda gözüküyor) tüm driverlar güncel Windows 10 Pro kullanıyorum.
Yeni klasör (2).rar Minidump dosyası

Dosya Ekleri

• IMG_20220207_002602.jpg
    IMG_20220207_002602.jpg
    110,4 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Eklenmiştir.

Intel akıllı ses teknolojisi OSD sürücüsü bu sürücüyü güncelleyin.

Intel® Smart Sound Technology NUC 11 Bilgi İşlem Bileşeni için Intel® SST® (Intel® SST) Sürücüsü Aygıt yöneticisi üzerinden güncelle dediğim zaman zaten güncel diyor ama 10 gün önce yeni bir güncelleme yayınlanmış bahsettiğiniz sürücü bu mu?
Yukarıda gönderdiğim link üzerinden güncellemeleri yaptım fakat sorun devam ediyor.
Mavi ekran almıyorum ama gene oturumu kapatıyor.

Son düzenleme:
Intel® Smart Sound Technology NUC 11 Bilgi İşlem Bileşeni için Intel® SST® (Intel® SST) Sürücüsü aygıt yöneticisi üzerinden güncelle dediğim zaman zaten güncel diyor ama 10 gün önce yeni bir güncelleme yayınlanmış bahsettiğiniz sürücü bu mu?
Yukarıda gönderdiğim link üzerinden güncellemeleri yaptım fakat sorun devam ediyor.
Mavi ekran almıyorum ama gene oturumu kapatıyor.

Sürücüyü kaldırıp dener misiniz bir sıkıntı oluyor mu?

Başka hata dosyası var mı?

Varsa paylaşın onlara da bakalım.

1-driver exit rtd3.
All the connected devices will Now cause deviceconnected events.

2-sistem uyku durumuna giriyor.

Uyku nedeni: Application API

3-miniport Microsoft Wi-Fi Direct Virtual adapter #2, {E3F34B3B-C243-4E39-BE1a-2F7a9E09C9E2} için şu olay oldu: Fatal error: The miniport has failed a Power transition to operational Power.

1.olay gerçekleştikten 1 saniye sonra sistem uyku moduna giriyor ardından 50 saniye sonra 3.hatayı veriyor olay günlüğünde bu şekilde.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı