DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Hüseyin Kurban

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
SSD veya HDD modeli
SanDisk SSD PLUS 480GB (SSD) - ST1000DM010-2EP102
Ekran kartı
GeForce RTX 2060
Anakart
B450M-A PRO MAX (MS-7C52) (AM4)
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500
Merhaba, son zamanlarda DRIVER_POWER_STATE_FAILURE (9F) mavi ekran hatasını alıyorum. Acaba yardımcı olabilir misiniz? Yeni klasör.zip bu linkte minidump dosyasını bulabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, son zamanlarda DRIVER_POWER_STATE_FAILURE (9F) mavi ekran hatasını alıyorum. Acaba yardımcı olabilir misiniz? Yeni klasör.zip bu linkte minidump dosyasını bulabilirsiniz.
Denetim Masası'ndan, Güç Seçenekleri'ni bul. "Sabit diski kapatmak için beklenecek süre" seçeneğine tıkla. Oradaki değeri "0" ile değiştir. Hiçbir zaman diskini kapatmayacak, bu sorunu da muhtemelen çözmüş olacaksın.

Denetim Masası'ndan, güç seçenekleri'ni bul. "sabit diski kapatmak için beklenecek süre" seçeneğine tıkla. Oradaki değeri "0" ile değiştir. Hiçbir zaman diskini kapatmayacak, bu sorunu da muhtemelen çözmüş olacaksın.

Dediğinizi yaptım hocam umarım çözüme kavuşmuştur. Yardımınız için teşekkür ederim.

Dediğinizi yaptım hocam umarım çözüme kavuşmuştur. Yardımınız için teşekkür ederim.
Disk uyku moduna geçiyor, daha sonra da yeniden uyanamıyor. O da bu hataya neden oluyor işte. 1-2 gün içinde aynı sorundan mavi ekran gelmezse, sorun çözülmüştür.

Geri
Yukarı