"DRIVER_POWER_STATE_FAILURE" mavi ekran hatası

Dosyaları herkese açık şekilde paylaşın.

Aşırı fazla dosyanız var, zaman alacaktır.
Haberiniz olsun.

İlginç şekilde 50 dosyanın 50 tanesi de DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası olarak alınmış görünüyor.

Ve ne hikmetse hepsinin de tek suçlusu var, o da NVIDIA ekran kartı.

Ben yüzde 90 donanımsal arızadan şüpheleniyorum ve 15 dakikalık OCCT VRAM testi istiyorum.

Ayarlarına ellemeden direkt çalıştıracaksınız.

Ek olarak Intel SATA/AHCI sürücünüzü güncelleyin.

Sisteminizdeki kart okuyucu donanımlarının sürücülerini güncelleyin.

Bluetooth sürücünüzü güncelleyin.

Sistemdeki kullanılan kameranın sürücüsünü güncelleyin.

Realtek Wi-Fi sürücünüzü güncelleyin.

Kullanılan harici depolama aygıtlarınıza Bad Sector taraması yapın.
Uyarılar var şüphelenmedim değil.

HD Tune ile "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapınız.
Sonuçların ekran görüntülerine ek olarak Health ve SMART verilerinin de ekran görüntülerini paylaşın.

Bir Monster kullanıyorsunuz sanırım ama modeli çıkmadı, Clevo olarak görünüyordu.

Son düzenleme:
Donanımsal bir sorun var. Yüksek ihtimalle Ekran Kartında fakat Güç Kaynağı içinde test yapmanızı isteyeceğim.

OCCT ile ayarlara ellemeden 20'şer dakika 3D, VRAM ve Power testleri gerçekleştirin. Sonuçları paylaşın ve test esnasında herhangi bir test esnasında mavi ekran alırsanız belirtin.

Donanımsal bir sorun var. Yüksek ihtimalle Ekran Kartında fakat Güç Kaynağı içinde test yapmanızı isteyeceğim.

OCCT ile ayarlara ellemeden 20'şer dakika 3D, VRAM ve Power testleri gerçekleştirin. Sonuçları paylaşın ve test herhangi bir test esnasında mavi ekran alırsanız belirtin.

Hocam, yüzeysel bakıp geçmeyin.

Her şeyi yazmanız lazım.

Ayrıca sistem laptop. Clevo marka, ama muhtemelen bir Monster.
@LSD

Hocam, yüzeysel bakıp geçmeyin.

Her şeyi yazmanız lazım.
Haklısınız hocam fakat tüm dökümler neredeyse aynıydı. Sadece bir döküm içerisinde gözüken yüklenemeyen modülden dolayı sürücü güncelleştirmesi belirtmedim. Doğru mu yanlış mı yapıyorum bu konu çözülürse görürüm umarım. Ben mesajımı yazarken sizin yazdığınız mesaj bana henüz gelmemişti, bu yüzden sizin yazdıklarınızın yanında benimki sanki üstünkörü yazılmış gibi durdu 😅. Ek olarak ben mesajımı bitirdikten sonra arama geçmişine bakarken şu konuyla karşılaştım. Bu yüzden tekrar mesajımı düzenleme gereksinimi duymadım. Çünkü zaten siz de bu konuda ekran kartı donanım arızası var diye belirtimişsiniz.

Ayrıca sistem laptop. Clevo marka, ama muhtemelen bir Monster.
@LSD
Bu konuda haklısınız. Laptop olduğunu görmüştüm aslında ama dalgınlığıma geldi herhalde. Bu konudan elimi çeksem iyi olacak sanırım. Şu an pekte benim seviyemde bir konu olmadığını farketmiş oldum. Özellikle 7 dakika içerisinde o kadar mesajı yazdığınızı görünce.

Haklısınız hocam fakat tüm dökümler neredeyse aynıydı. Sadece bir döküm içerisinde gözüken yüklenemeyen modülden dolayı sürücü güncelleştirmesi belirtmedim. Doğru mu yanlış mı yapıyorum bu konu çözülürse görürüm umarım. Ben mesajımı yazarken sizin yazdığınız mesaj bana henüz gelmemişti, bu yüzden sizin yazdıklarınızın yanında benimki sanki üstünkörü yazılmış gibi durdu 😅. Ek olarak ben mesajımı bitirdikten sonra arama geçmişine bakarken şu konuyla karşılaştım. Bu yüzden tekrar mesajımı düzenleme gereksinimi duymadım. Çünkü zaten siz de bu konuda ekran kartı donanım arızası var diye belirtimişsiniz.

Bu konuda haklısınız. Laptop olduğunu görmüştüm aslında ama dalgınlığıma geldi herhalde. Bu konudan elimi çeksem iyi olacak sanırım. Şu an pekte benim seviyemde bir konu olmadığını farketmiş oldum. Özellikle 7 dakika içerisinde o kadar mesajı yazdığınızı görünce.
Zamanla hızlanırsın, bir süre sonra alışınca istemsizce hızlı yazıyorsun.

Bu konuyu da attığın iyi oldu, ben yaklaşık 1 sene önce donanımsal arıza var demişim kullanıcıya ama hiçbir şekilde dikkate alınmamış anlaşılan.

50 tane dosyanın 50 tanesi de pci.sys ile çöküp NVIDIA ekran kartıyla alakalı çıkmış.
Çok net donanımsal arıza söz konusu.

Konuya katkıda bulunabilirsin yine de, yazmak istediğin bir şey varsa yazmaktan çekinme.
Eleştiriden ziyade tavsiye olarak al bunları kendine.

Aşırı fazla dosyanız var, zaman alacaktır.
Haberiniz olsun.

İlginç şekilde 50 dosyanın 50 tanesi de DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası olarak alınmış görünüyor.

Ve ne hikmetse hepsinin de tek suçlusu var, o da NVIDIA ekran kartı.

Ben yüzde 90 donanımsal arızadan şüpheleniyorum ve 15 dakikalık OCCT VRAM testi istiyorum.

ayarlarına ellemeden direkt çalıştıracaksınız.

Ek olarak Intel SATA/AHCI sürücünüzü güncelleyin.

Sisteminizdeki kart okuyucu donanımlarının sürücülerini güncelleyin.

Bluetooth sürücünüzü güncelleyin.

Sistemdeki kullanılan kameranın sürücüsünü güncelleyin.

Realtek Wi-Fi sürücünüzü güncelleyin.

Kullanılan harici depolama aygıtlarınıza bad sector taraması yapın.
Uyarılar var şüphelenmedim değil.

HD Tune ile "quick scan" kapalı şekilde "error scan" yapınız.
Sonuçların ekran görüntülerine ek olarak health ve Smart verilerinin de ekran görüntülerini paylaşın.

Bir Monster kullanıyorsunuz sanırım ama modeli çıkmadı, Clevo olarak görünüyordu.

Hocam dediğiniz testleri elimden geldiğince yaptım resim ve dosya olarak paylaşıyorum.

Ekran Kartı Testi

Dosya Ekleri

• 88.PNG
    88.PNG
    37,9 KB · Görüntüleme: 13
  • 87.PNG
    87.PNG
    24,8 KB · Görüntüleme: 13
  • 86.PNG
    86.PNG
    47,7 KB · Görüntüleme: 12
  • 85.PNG