Çözüldü "DRIVER_POWER_STATE_FAILURE" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ricarica

Femtopat
Daha fazla  
RAM
1x A-DATA CL17 2400MHz 8GB, 1x Corsair CL17 2400MHz 8GB
SSD veya HDD modeli
1x Kingston SA400 M2 SSD, 1x Samsung 870 Evo SATA
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1070
Anakart
ASUS GL702VSK
İşlemci
Intel Core i7-7700HQ
Merhaba, özelikle son 1 haftada bilgisayarımda "DRIVER_POWER_STATE_FAILURE" yazısı ile birlikte mavi ekran almaya başladım. Yaklaşık 2 ay önce temiz orijinal Windows 10 kurulumu yapmıştım. Mavi ekran bazen oyun oynarken, bazen Chrome tarayıcı üzerinde dolaşırken veya bilgisayarda herhangi bir işlem yapılmadığında bile oluyor. Minidump klasöründeki dosyaları Google Drive üzerinden paylaşıyorum Minidump

Çözüm
Merhaba. Intel Serial I/O sürücüleri hataya sebep olmuş.

Sürücüleri güncelleyince sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

!devstack komutu kullanarak çıkarttığım kimlik direkt olarak Serial I/O'ya işaret etti.

Kod:
!DevNode ffffe202c9f04ca0 :
  DeviceInst is "PCI\VEN_8086&DEV_A161&SUBSYS_16601043&REV_31\3&11583659&0&A9"
  ServiceName is "iaLPSS2i_I2C"

Verdiğim linki bir deneyin.
Bu yazılar hep basmakalıp yazılar.

Almamış olabilirsiniz belki oradan ama cevaplar hep hazır bir yerlerde yazılıp atılıyor.

Biz dosyaları inceleyip o şekilde kullanıcıyı yönlendiriyoruz kategoride. Her hatanın çözümü aynı değildir, bundan dolayı da hazır öneriler işe yaramayabiliyor.

Bence hiç tartışıp kalpler kırılmasın. Ben ikinize de çok teşekkür ederim konuya hızlı bir şekilde cevap verip yardımcı olmaya çalıştığınız için. Linkteki güncellemeyi yaptıktan sonra sorunum da düzeldi sanırım çünkü şu ana kadar herhangi bir mavi ekran hatası ile karşılaşmadım. Tekrar teşekkür ederim.

Bence hiç tartışıp kalpler kırılmasın. Ben ikinize de çok teşekkür ederim konuya hızlı bir şekilde cevap verip yardımcı olmaya çalıştığınız için. Linkteki güncellemeyi yaptıktan sonra sorunum da düzeldi sanırım çünkü şu ana kadar herhangi bir mavi ekran hatası ile karşılaşmadım. Tekrar teşekkür ederim.
Rica ederim ne demek. Sorun olursa yine yardımcı olurum etiketlediğiniz taktirde.

Tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın ancak yaklaşık 20 gün sonra tekrar mavi ekran ile karşılaştım. Ancak bu sefer hata kodu farklıydı. ''Driver Verifier DMA Violation'' olarak hata kodunu gördüm. Yeni minidump dosyasını sizinle paylaşayım. Müsait olduğunuz bir zamanda kontrol edebilir misiniz? Teşekkür ederim Minidump

@KojiroHyuga04

Merhaba. Benim sanırım WinDbg ile alakalı bir sıkıntım var.
Önemli bir kısmı göremiyorum programda.

Ama görebildiğim kadar baktım.
Orada da iocbios2.sys adında bir dosya göründü.

Intel(R) Extreme Tuning Utility Performance Tuning Driver adında bir sürücüye işaret ediyor.
Cihaza OC yapıldıysa kaldırın.
Yoksa da bu sürücüyü güncelleyin.

Geri
Yukarı