DRIVER_POWER_STATE_FAILURE ve PAGE FAULT IN NONPAGED AREA hataları

İşletim sistemi
Windows 11
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
2x4 GB 2666 MHz SODIMM
SSD veya HDD modeli
ADATA SX6000 Pro
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1050 Mobile(4 GB)
İşlemci
Intel i5 8300H
Bilgisayarım tam olarak neden olduğunu bilmediğim sebeplerle arka arkaya bu mavi ekranları verdi. DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatasının Forza Horizon 4 adlı oyunu açmaya çalışırken oyundan atıp hemen ardından mavi ekran vermesiyle gerçekleştiğini söyleyebilirim fakat diğeri bilgisayarı açtığımda normal masaüstünde durduk yere gerçekleşti.
İkisinin de linkini aşağı bırakıyorum, yardımcı olabilecek arkadaşları şimdiden teşekkür ediyorum.

Güç testi de yapsak mı? Ama bilgisayara bir şey olursa sorumlusu ben değilim, söyleyeyim.
Bu bu kadar riskli bir şey mi peki? Bir de şunu merak ediyorum, bilgisayarı hep adaptöre takılı kullanıyorum lakin 3 sene kullanım sonucu bataryası şişmiş. Değiştirmek de en az 1300 TL masraf olduğundan şu anlık erteliyorum ama adaptöre bağlı kullandığım laptopun güç dengesizliği batarya yüzünden olabilir mi? @KojiroHyuga04

Son düzenleme:
Dosyalarınıza baktığımda açıkçası güç yönetiminde sorun oluştuğunu ve bunun da ekran kartını çökerttiğini görmüştüm.
Peki şu an OCCT üzerinden güç testi yapsam ne sorun yaşayabilirim veya bu neyden kaynaklanıyor? Adaptör yeterli enerji mi veremiyor yoksa anakart üzerinde mi bir problem vardır tahminen? @KojiroHyuga04

Son düzenleme:
Çökerse zaten servise gitmesi lazım.
O halde ben bir ara pilini çıkararak güç testine tabii tutayım fakat şu an sınavlarımın arifesindeyken böyle bir şey yaşamak istemem :D. Yakın zamanda bunun testini yapıp dönmeye çalışırım hocam, teşekkür ediyorum yardımınız için. Zamanı gelince konuya tekrar etiketlerim sizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı