DRIVER_POWER_STATE_FAILURE ve PAGE FAULT IN NONPAGED AREA hataları

İşletim sistemi
Windows 11
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
2x4 GB 2666 MHz SODIMM
SSD veya HDD modeli
ADATA SX6000 Pro
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1050 Mobile(4 GB)
İşlemci
Intel i5 8300H
Bilgisayarım tam olarak neden olduğunu bilmediğim sebeplerle arka arkaya bu mavi ekranları verdi. DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatasının Forza Horizon 4 adlı oyunu açmaya çalışırken oyundan atıp hemen ardından mavi ekran vermesiyle gerçekleştiğini söyleyebilirim fakat diğeri bilgisayarı açtığımda normal masaüstünde durduk yere gerçekleşti.
İkisinin de linkini aşağı bırakıyorum, yardımcı olabilecek arkadaşları şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba. Zamanında sizin konularınıza yine ben bakmıştım.

Tam hatırlamıyorum ama NVIDIA ekran kartı kaynaklı bir şeyler vardı.

Ve yine NVIDIA ekran kartıyla alakalı sorun var.
Aynen öyle, her seferinde siz yetiştiniz yardımıma :D.

Uzun bir dönem boyunca mavi ekran almayıp tekrar bunlarla karşılaşınca acaba kendim çözebileceğim bir şey mi diye düşünüp duruyorum. O yüzden her mavi ekran sorunu yaşadığımda gelip yine fikir almaya çalışıyorum ama çıkmaza giriyorum. Yeni bilgisayar almak için bütçe de olmadığından ne yapmam gerek bilmiyorum.

Hatırlamıyorum ama size OCCT testi yaptırdım mı?
Yapmıştık ve sorun çıkmaması üzerine de şaşırmıştık. O yüzden "Bir umuttur yaşamak." mottosuyla belki driver yazılım tarzı çözümlerle kurtulabilirim diye umut ediyorum hep :).
Ama tekrar test yapmam daha sağlıklı olur, zamanla bir şeyler değişmiş olabilir.

Yapmıştık ve sorun çıkmaması üzerine de şaşırmıştık. O yüzden "Bir umuttur yaşamak." mottosuyla belki driver yazılım tarzı çözümlerle kurtulabilirim diye umut ediyorum hep :).
Ama tekrar test yapmam daha sağlıklı olur, zamanla bir şeyler değişmiş olabilir.
Bence de faydalı olacaktır.

Hayat hakikaten umuttan ibaret ama umudumuzu da alıyorlar. Her neyse.

Hayat hakikaten umuttan ibaret ama umudumuzu da alıyorlar. Her neyse.
Yorum yapmama bile gerek yok çünkü hepimiz aynı durumdayız. Şurada normalde bir hafta part time çalışmayla alınabiliyor olması gereken bilgisayar beni birkaç sene daha götürsün uğraşıyorum.

En iyisi testleri yapıp geleyim ben 😅.

Yorum yapmama bile gerek yok çünkü hepimiz aynı durumdayız. Şurada normalde bir hafta part time çalışmayla alınabiliyor olması gereken bilgisayar beni birkaç sene daha götürsün uğraşıyorum.

En iyisi testleri yapıp geleyim ben 😅.
Tamamdır hocam bir etiket atmanız yeterli, her türlü bakarım.

VRAM Test.png
3D Test.png

Yine aynı hikaye hocam :/. @KojiroHyuga04

Geri
Yukarı