Drop Shipping Nedir?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Technopat Sosyalden herkese merhaba, bu konumuzda Drop Shipping denen bir nevi Parekende satış yöntemini açıklığa kavuşturacağız. Sizi sıkmadan, mümkün mertebe eğlendirerek anlatacağım.

Normal bir ticarette Ali Güngör yani Alıcı ; Berker Güngör yani satıcının sayfasına girip 1TL fiyata fotoğraf kamerası alacaktı. Alıcıdan 1TL çıkıp satıcının cebine 1TL girecekti. Bunun karşılığında da satıcıdan 1 kamera eksilecek, alıcının haznesine 1 kamera eklenecekti. Kardeşlik kazanacaktı! Kardeşlik duyguları gelişecekti.

Ancak Drop Shopping dediğimiz durumda ; Alıcı kamera almak için dolaşırken :D Recep Baltaş'ın tuzağına düşüyor :D Ve 1TL'lik ürünü 3TL fiyata satın alıyor :D Özür diliyorum senaryo cidden inanılmaz komik geldi :)
Normalde Ali Güngör 1 liralık ürüne 3 lira verecek adam değil ama öyle hayal ediyoruz :) Kurgudan ibaret.
Recep Baltaş anında, 1TL karşılığında Berker Güngör'e sipariş veriyor ve adres olarak Ali Güngör'ü gösteriyor. Recep Baltaş 2 kardeşin arasına girerek fazladan 2TL koparmış oluyor kısacası :)

İşin özü ; Kardeşi kardeşe kırdıran bu sisteme Drop Shipping diyoruz. Recep Baltaş gülüyor ancak mesai arkadaşı üzgün. Berker Güngör ise soruyor kardeşine haklı olarak ; Neden direkt olarak benden almadın da Recep Baltaş'ı zengin ettin?

Adsız-2.fw.png

İnternet piyasasında ise bu tarz Drop Shipping üyelikleri, sanal mağazaları ve eğitim setleri satan bazı insanlar var. Aylık 5.000 dolar gibi gelirleri vaat eden. ABD insanı zaten zengin 1 liralık ürüne 3TL verir gibi nasihatlerde bulunan? Zaten eğer satış yapabilirseniz alacağınız komisyona da komisyon koyacaktır bu kişiler. Her ay belirli bir gideri de var zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Madem bu kadar karlı bir iş ; Ne diye kendinize ortak arıyorsunuz diye sorarlar insana.
Ben kimsenin bilmediği bir yerde hazine olduğunu biliyorum. Bunu çıkarmak için neden başka ortaklar arayayım ki kendime? Ben bu soruyu hep sorarım kendime. Biri size gelip "Böyle böyle bir iş var, şu kadar yatırım yaparsan çok para kazanabilirsin" dediğinde hep sorarım kendi kendime ; Madem bu kadar güzel bir gelir kapısı var. Benim yerime de sen yatırım yap, daha da çok kazanmaya devam et. Neden benimle bölüşüyorsun?

Özel uçak kabininde, havuzlu villalarda bir takım tanıtım videoları çekiliyor? Madem ki milyoner olmak bu kadar basit ne diye kendinize ortak arıyorsunuz? Bu işin görünmeyen tarafı da var arkadaşlar, piramit sisteminde olduğu gibi sizden çok sizin bağlı olduğunuz kişi para kazanıyor. Siz bu işi becerebilecek misiniz daha o da var?

Madem bu şekilde satış yapması çok kolay, uçak ve villara sahip olabiliyoruz ; O halde ne diye satış yapacak ortaklar arıyorlar bunu iyi sorgulayın derim. Şahsen çok rahat şekilde satış yapabiliyor olsam kendime ortak falan aramam, bütün para bana aksın isterim. Babamı bile ortak etmem?

Bu ürünler bozulduğunda, iade edilmek istendiğinde, kargolama veya müşteri memnuniyetinde bir problem olduğunda ne olacak bunu da düşünmek lazım.

Becerebiliyorsanız piramidin en tepesine konumlandırın kendinizi. İnternet Mağazacılığı en rekabetçi sektörlerden birisi. Siz hiç, bir şey satın alırken ; Fiyatları karşılaştırmadan aldığınızı hatırlıyor musunuz?
1 liralık üründen örnek verip "Kim 2TL için uğraşır ki" deniyor. 1 liralık ürün mü satacaksınız?
100 liradan hesaplarsan kim fazladan 200TL vermek ister?. Kim 300TL'lik ürüne 900TL verir?
Amerika'da yaşayan arkadaşıma sordum 1 liralık ürüne 3TL falan verdiği yok :)

Son düzenleme:
Recep Baltaş, Ali Güngör ve Berker Güngör; ticari üçgen yapıyoruz! :LOL:

Yazınız her zamanki gibi hoş ve anlaşılır olmuş. Böyle bir sistemi ilk defa duydum, sanırım uluslararası yapılan ticarette oluyor bu olay. Belki de ulus içi ticarette de oluyordur. Bir tür simsarcılık faaliyetine benziyor. Ama bu bence gizli komisyonculuk.

Ama bizim ülkedeki ticaret mantığı şu şekilde :

a.jpeg

Vatan Bilgisayar'ın Media Markt'a karşı oynadığı bir oyun bu.:D

Bir de insanları kaz gibi yolmak için bir yatırım aracının çok karlı olduğunu söylüyorlar ya onlar beni çok güldürüyor. Bir fikir bulursun, kar ettiğini fark edersin, daha çok kar etmek için bunu kimseye duyurmazsın doğal olarak. Ama bu konu ile ilgili video çekenler ve aşağıdaki benzer şekilde ''ikili opsiyon yöntemi ile 2 ayda hayalindeki arabayı aldı'' tarzında video çekenler var. Sitelerde reklamlar var, kaç eklenti kuruyorum reklam engelleyici olarak, hala karşıma çıkıyorlar. Yani amaç insanları siteye tıklatıp, para kaybetmelerini sağlayarak zengin olmak, zaten o tür sitelerde para kazansan bile o parayı sana vermemek için bin dereden su getiriyorlar.

2li opsiyon.jpg

Ya bunlar Avon adına güzellik ürünlerinin satışını yapan hanımefendilerden tut, piramit sisteminin var olduğu her türlü iş kapısı ile aynı özelliğe sahip, şu Mega Holding saçmalığı ile aynı. Sistemi kuran veya önceden üye olanlar kazanır asıl parayı. Kimseye havadan para gelmiyor.

Satış yapması bu kadar kolay olsa, birilerini aptal yerine koyup parasını çalması bu kadar kolay olsa adam zaten kendisi yapar, ne diye sana para kazandırsın? Gerçek birinin, herhangi birine 5 kuruş verdiğini gördün mü :)

1 liralık ürünü 3 liraya kakalamayı becerebiliyorsan da kendin yap bu işi. Yinede ticaret ahlakına uyan bir iş değil çünkü bu kadar fark koyulması hiç adil değil. Zaten 10 doların üzerindeki ürünleri satamazsın bu sistemde, 3 misli kar ile. Artık kimse aptal değil 1 liralık ürüne 3 lira versin.

Adamın savunması bu zaten ; İnsanlar zengin, 3 katı da olsa 5 katı da olsa veriyorlar diyor. E madem öyle kendin sat?

Sistemi kuran veya önceden üye olanlar kazanır asıl parayı

Çok doğru demişsiniz her zamanki gibi, doğru anladıysam, sonradan gelenlere pastadan pay değil de ufak tefek pasta parçacıkları kalıyor.

Bu devirde sokakta açlıktan bayılsam, insanlar bırakın para vermeyi, bana dönüp bakmaz bile. Ticaret gerçekten riskli bir iş, zaten ticaretin tanımında bile ''belirli bir risk üstlenerek'' diyor.

Haklısınız, günümüzde ne esnaf gibi ticaret yapmaya çalışan ne de namusu ile tacirlik eden kişiler kalmadı. Affedersiniz her insan, başkasını nasıl s*k***m diye düşünüyor artık.

Bu sistemin popüler olamadan çürüyüp gitmesi dileğiyle...

Son zamanlar da çok fazla videosunu izlediğim bir konu. Bir gün bakıyorum mantıklı geliyor, ertesi gün mantıksız geliyor. Temel de yapılan iş çok mantıklı, fakat uygulama da ne kadar zordur ve ya modası geçmiş bir iş midir bilmediğim için çok fazla bulaşmakta istemiyorum açıkçası. Malum her geçen gün işsizlik oranının arttığı, alım gücünün düştüğü bir ülkede yaşadığımız için insan bir yerlerden başlamak istiyor. Tabi bu durumu fırsata çeviren dolandırıcılar da çok fazla olduğu için korkmuyor da değilim. Bu gidişle fabrikada her gün lanet ederek çalışan bir işçi olmaktan korkuyorum.:(

Benim hayattan öğrendiğim yegane şey; Ortada bir sebep yokken, kimsenin kimseye günahını dahi vermeyeceğidir. Dışarıda birileri kazancını paylaşıyor mu sizinle? Kim elindeki parayı sebepsiz yere sizinle paylaşıyor? Karşı tarafın bir çıkarı olmasa sizinle ekmeğini paylaşır mı?

Bu yüzden bireysel çalışın çalışabiliyorsanız; Birinin eteği altında kaldığınız sürece pek mantıklı b

Videolarda eğitime katılan ve bu işe ciddi anlamda vakit ayıran herkesin çok para kazanacağına dair bir algı oluşturuluyor ancak ben henüz çok para kazanan birini görmedim.
Eğitim satın almadan Facebook'ta kurmuş oldukları grup üzerinden bilgi alarak bu işe giriştim, Amerika'da şirket kurdum vs. yaklaşık 5000 TL para harcadım, 5-6 ay o kadar uğraşmama rağmen bir tane bile satış yapamadım ve bıraktım.
Geçen ay mail geldi, Amerika'da $500 vergi borcum varmış. :eek:

Kolay para yok bu Dünya'da. Bizim insanımız halen daha bunu idrak edebilmiş değil maalesef ki. Şunu öğrenmemiz gerek ki kimse kimseye bedavadan iyilik yapmaz, günümüz de müslüman adamdır insanların hakkını yemez denilen insanların halk sürünürken kendilerinin en tepe nokta da olmasının bir sebebi vardır herhalde öyle değil mi? Bunun gibi neler gördük neymiş $300 ile yatırıma başla $2000 kazan... hadi oradan be kardeşim:esne:

Technopat Sosyalden herkese merhaba, bu konumuzda Drop Shipping denen bir nevi Parekende satış yöntemini açıklığa kavuşturacağız. Sizi sıkmadan, mümkün mertebe eğlendirerek anlatacağım.

Normal bir ticarette Ali Güngör yani Alıcı ; Berker Güngör yani satıcının sayfasına girip 1TL fiyata fotoğraf kamerası alacaktı. Alıcıdan 1TL çıkıp satıcının cebine 1TL girecekti. Bunun karşılığında da satıcıdan 1 kamera eksilecek, alıcının haznesine 1 kamera eklenecekti. Kardeşlik kazanacaktı! Kardeşlik duyguları gelişecekti.

Ancak Drop Shopping dediğimiz durumda ; Alıcı kamera almak için dolaşırken :D Recep Baltaş'ın tuzağına düşüyor :D Ve 1TL'lik ürünü 3TL fiyata satın alıyor :D Özür diliyorum senaryo cidden inanılmaz komik geldi :)
Normalde Ali Güngör 1 liralık ürüne 3 lira verecek adam değil ama öyle hayal ediyoruz :) Kurgudan ibaret.
Recep Baltaş anında, 1TL karşılığında Berker Güngör'e sipariş veriyor ve adres olarak Ali Güngör'ü gösteriyor. Recep Baltaş 2 kardeşin arasına girerek fazladan 2TL koparmış oluyor kısacası :)

İşin özü ; Kardeşi kardeşe kırdıran bu sisteme Drop Shipping diyoruz. Recep Baltaş gülüyor ancak mesai arkadaşı üzgün. Berker Güngör ise soruyor kardeşine haklı olarak ; Neden direkt olarak benden almadın da Recep Baltaş'ı zengin ettin?

Eki Görüntüle 281235

İnternet piyasasında ise bu tarz Drop Shipping üyelikleri, sanal mağazaları ve eğitim setleri satan bazı insanlar var. Aylık 5.000 dolar gibi gelirleri vaat eden. ABD insanı zaten zengin 1 liralık ürüne 3TL verir gibi nasihatlerde bulunan? Zaten eğer satış yapabilirseniz alacağınız komisyona da komisyon koyacaktır bu kişiler. Her ay belirli bir gideri de var zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Madem bu kadar karlı bir iş ; Ne diye kendinize ortak arıyorsunuz diye sorarlar insana.
Ben kimsenin bilmediği bir yerde hazine olduğunu biliyorum. Bunu çıkarmak için neden başka ortaklar arayayım ki kendime? Ben bu soruyu hep sorarım kendime. Biri size gelip "Böyle böyle bir iş var, şu kadar yatırım yaparsan çok para kazanabilirsin" dediğinde hep sorarım kendi kendime ; Madem bu kadar güzel bir gelir kapısı var. Benim yerime de sen yatırım yap, daha da çok kazanmaya devam et. Neden benimle bölüşüyorsun?

Özel uçak kabininde, havuzlu villalarda bir takım tanıtım videoları çekiliyor? Madem ki milyoner olmak bu kadar basit ne diye kendinize ortak arıyorsunuz? Bu işin görünmeyen tarafı da var arkadaşlar, piramit sisteminde olduğu gibi sizden çok sizin bağlı olduğunuz kişi para kazanıyor. Siz bu işi becerebilecek misiniz daha o da var?

Madem bu şekilde satış yapması çok kolay, uçak ve villara sahip olabiliyoruz ; O halde ne diye satış yapacak ortaklar arıyorlar bunu iyi sorgulayın derim. Şahsen çok rahat şekilde satış yapabiliyor olsam kendime ortak falan aramam, bütün para bana aksın isterim. Babamı bile ortak etmem?

Bu ürünler bozulduğunda, iade edilmek istendiğinde, kargolama veya müşteri memnuniyetinde bir problem olduğunda ne olacak bunu da düşünmek lazım.

Becerebiliyorsanız piramidin en tepesine konumlandırın kendinizi. İnternet Mağazacılığı en rekabetçi sektörlerden birisi. Siz hiç, bir şey satın alırken ; Fiyatları karşılaştırmadan aldığınızı hatırlıyor musunuz?
1 liralık üründen örnek verip "Kim 2TL için uğraşır ki" deniyor. 1 liralık ürün mü satacaksınız?
100 liradan hesaplarsan kim fazladan 200TL vermek ister?. Kim 300TL'lik ürüne 900TL verir?
Amerika'da yaşayan arkadaşıma sordum 1 liralık ürüne 3TL falan verdiği yok :)
Çok uzun süredir takip ediyorum bu olayı iyice kavradım ama bir türlü girişemedim.

Evet yeniden hortlatalım başlığı, Wordpress sistemi altında ufaktan başlayacağım, sistem bir ürünü ne kadar iyi pazarlarsan web tasarımına ne kadar özen gösterirsen o kadar kazanç elde ettiğin söyleniyor, bence biraz inanmak ve biraz kurumsal gibi çalışmak lazım, planlı, araştırmalı, markalı!

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı