Çözüldü DS4 PC'de 2 gamepad olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Chemsy

Kilopat
Daha fazla  
DS4 kolumu (DualShock 4'ü PC'de Çalıştırma Rehberi - Technopat) rehberdeki program ile tanıttığım zaman "1" numaralı resimdeki gibi 2 aygıt gibi gözüküyor. Bu yüzden de FIFA 18 oyununda 2 kol olarak gözüküyor. Wireless Controller'i devre dışı bıraktığımda ise diğer program da kapanıyor. Programsız kullanmaya çalıştığımda ise Sağ Analog çalışmıyor ve tuş ayarları bozuk oluyor. Bu sorun ile karşılaşıp çözebilen var ise yardımcı olursanız çok sevinirim.( 2 numaralı resimde bağlanılan tek kolun 2 cihaz halinde gözüküyor)

1.png
2.png

Sorunu çözdüm driverları kaldırıp (Wireless conroller ve Xbox 360) Driver Booster yazılımı ile bağlantısı kesilmiş aygıtları sileceksiniz. Daha sonra normal bağlanıp oynayın oyun desteklemzse DS4 Windows ile oynayın.

Hocam üzerinden 2 yıl geçmiş ama bende de çakma ps3 kolu var aynı sorunu yaşıyorum çözümüm var ama biraz uğraştırıcı. Aygıt yöneticisini ve fifayı aynı anda açıyoruz. Aygıt yöneticisinde "HID uyumlu oyun denetleyicisi" olarak gözüküyor bende. Tek kol bağladığımda 2, 2 kol bağladığımda 4 tane gözüküyor. Sonrasında oradaki fazladan gözüken 2 aygıtı silmek için (önce devredışı bırakıyorum daha mantıklı oluyor) fifadaki arayüzden yardım alıyorum, doğrusunu devre dışı bıraktığımda fifada 2 kol kalıyor ve yönetilebilir oluyor. Bende müzikleri değiştiriyordu sürekli o sebeple böyle bir çözüm buldum. PS3 kolunu fifaya entegre etmek için de steamdeki kontrolcü ayarlarını kullanıyorum, programa gerek kalmıyor.

Geri
Yukarı