DS5'i Bluetooth ile bağlayınca çalışmıyor

yektaaaa

Centipat
Arkadaşlar orijinal 0 DS5 aldım ve bir tanede TP-Link 5.0 Bluetooth aparatı aldım. DS5'i bağladım ışıkları falan geldi ancak FIFA 23'e girdiğimde ya da herhangi bir oyuna girdiğimde hiçbir tuş çalışmıyor bağlı gözüküyor kol ancak hiçbir düğme tuş çalışmıyor. Ardından Type-C kablo ile bağladım hiçbir sıkıntı yok gayet güzel çalışıyor ancak Bluetooth ile oynamak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu Epic Games'den aldım. DSX programı nedir tam olarak?
Steam'e girip Steam dışı oyun ekleyebiliyoruz, isterseniz bir öyle deneyin. DSX PlayStation kolları için geliştirilmiş bir program linki; https://store.steampowered.com/app/1812620/DSX/ buradan istediğiniz ayarları yapıp tüm oyunlarda kullanabiliyorsunuz diye okumuştum, hatta haptic feedback vs de oluyor bu program sayesinde. Programın detaylarına YouTube'dan bakabilirsiniz. Bende DualSense almayı düşünüyorum biraz araştırdım ama hala daha kararsızım, elimde Xbox'ın eski serisi kollarından var.

Steam'e girip Steam dışı oyun ekleyebiliyoruz, isterseniz bir öyle deneyin. DSX PlayStation kolları için geliştirilmiş bir program linki; https://store.steampowered.com/app/1812620/DSX/ buradan istediğiniz ayarları yapıp tüm oyunlarda kullanabiliyorsunuz diye okumuştum, hatta haptic feedback vs de oluyor bu program sayesinde. Programın detaylarına YouTube'dan bakabilirsiniz. Bende DualSense almayı düşünüyorum biraz araştırdım ama hala daha kararsızım, elimde Xbox'ın eski serisi kollarından var.

Hocam bende de Xbox 360 vardı sonrasında çakma bir PS4 kolu almıştım ama bilgisayar onu ses aygıtı olarak algılamıştı ondan dolayı önermem çakma almanızı ama DS5 gerçekten büyük rahatlık eğer şu Bluetooth olayınıda çözersem tamamdır.

Bu uygulamayı alırsam sorun ortadan kalkacak mı?

Hocam bende de Xbox 360 vardı sonrasında çakma bir PS4 kolu almıştım ama bilgisayar onu ses aygıtı olarak algılamıştı ondan dolayı önermem çakma almanızı ama DS5 gerçekten büyük rahatlık eğer şu Bluetooth olayınıda çözersem tamamdır.

Bu uygulamayı alırsam sorun ortadan kalkacak mı?

Hocam elimdeki kol orijinal, şu anlık yetiyor gibi ama aklımda DualSense almak var. İlk önce dediğim gibi FIFA'yı Steam dışı oyun olarak ekleyin, sorun çözülmezse uygulamayı satın alın. YouTube'dan bakabilirsiniz uygulamanın ayarlarına vs. Çözüleceğini düşünüyorum.

Hocam elimdeki kol orijinal, şu anlık yetiyor gibi ama aklımda DualSense almak var. İlk önce dediğim gibi FIFA'yı Steam dışı oyun olarak ekleyin, sorun çözülmezse uygulamayı satın alın. YouTube'dan bakabilirsiniz uygulamanın ayarlarına vs. çözüleceğini düşünüyorum.

Hocam FIFA'yı ekledim şimdi deniyeyim mi yoksa uygulamayı mı satın alayım.

Hocam elimdeki kol orijinal, şu anlık yetiyor gibi ama aklımda DualSense almak var. İlk önce dediğim gibi FIFA'yı Steam dışı oyun olarak ekleyin, sorun çözülmezse uygulamayı satın alın. YouTube'dan bakabilirsiniz uygulamanın ayarlarına vs. çözüleceğini düşünüyorum.

Bir de tam ekrana almaktan kastığınız nedir?

Hocam FIFA'yı ekledim şimdi deniyeyim mi yoksa uygulamayı mı satın alayım.

Bir de tam ekrana almaktan kastığınız nedir?

Ekran görüntüsü_20230214_011147.png

Hocam şu en solda gözüken tuş tam ekran tuşu (geniş ekran modu)
Burada ayarlardan kontrolcü ayarlarını yapabilirsiniz. Böyle oyunu başlatınca direkt tanımlaması gerekiyor kontrolcüyü. Daha detaylı bilgiyi YouTube'dan bakabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1667618

Hocam şu en solda gözüken tuş tam ekran tuşu (geniş ekran modu)
Burada ayarlardan kontrolcü ayarlarını yapabilirsiniz. Böyle oyunu başlatınca direkt tanımlaması gerekiyor kontrolcüyü. Daha detaylı bilgiyi YouTube'dan bakabilirsiniz.

Üyeliğim kapanmış hocam kusura bakmayın anca gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı