Çözüldü Gamepad Bluetooth ile çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pasii

Hectopat
AliExpress'ten bu gamepadi satın almıştım. Bugün test ediyordum. Kablolu bir şekilde gamepadi taktığımda tuşlar çalışıyor. Test falan da yaptım. Ama Bluetooth ile bağlayınca oyunlar falan tuşları algılamıyor. Cihazı görüyor ama tuşlara bastığımda hiçbir tepki olmuyor. Ama Bluetooth ile bağlıyken test sitelerinde tuşlar çalışıyor. Bu arada kablolu ile bağlıyken ayrı Bluetooth ile bağlıyken ismi var. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Steam bu kontrolcüyü Switch olarak görür muhtemelen. Eğer Steam dışıysa DS4Windows ile Xbox emülasyonu yap.
AliExpress'ten bu gamepadi satın almıştım. Bugün test ediyordum. Kablolu bir şekilde gamepadi taktığımda tuşlar çalışıyor. Test falan da yaptım. Ama Bluetooth ile bağlayınca oyunlar falan tuşları algılamıyor. Cihazı görüyor ama tuşlara bastığımda hiçbir tepki olmuyor. Ama Bluetooth ile bağlıyken test sitelerinde tuşlar çalışıyor. Bu arada kablolu ile bağlıyken ayrı Bluetooth ile bağlıyken ismi var. Nasıl çözebilirim?
Bende aynı gampadi aldım memnunum hem telefon hem tablet üzerinden denedim hiçbir sorun olmadan bağlandı ve oyunda da tuşlarım çalışıyor aynı zamanda her yerde aynı isimle görünüyor ismi telefonda ayrı tablette ayrı değil tam bağlandığından emin misiniz? Önce home tuşuna basacak sonra da 2 saniye kadar arkadaki wi-fi benzeri tuşa basacaksınız eğer ortadaki 4 yeşil led hızlıca yanıyor ise Bluetooth ile bağlantı sağlayabilirsiniz cihazınıza.

Gamepad Nintendo için sanırım öyle bir şey mümkün, değil sadece Xbox gamepadi yazılımsız kullanılabiliyor direk.

Steam bu kontrolcüyü Switch olarak görür muhtemelen. Eğer Steam dışıysa DS4Windows ile Xbox emülasyonu yap.

Nintendo Switch Pro Controller çakması yani dediğiniz olabilir. Deneyip bilgilendireceğim.

Bende aynı gampadi aldım memnunum hem telefon hem tablet üzerinden denedim hiçbir sorun olmadan bağlandı ve oyunda da tuşlarım çalışıyor aynı zamanda her yerde aynı isimle görünüyor ismi telefonda ayrı tablette ayrı değil tam bağlandığından emin misiniz? Önce Home tuşuna basacak sonra da 2 saniye kadar arkadaki Wi-Fi benzeri tuşa basacaksınız eğer ortadaki 4 yeşil LED hızlıca yanıyor ise Bluetooth ile bağlantı sağlayabilirsiniz cihazınıza.

Direkt arkadaki bağlantı tuşuna basıp açıyorum ve bağlıyorum.
1703098593682.png

Nintendo Switch Pro Controller çakması yani dediğiniz olabilir. Deneyip bilgilendireceğim.

Direkt arkadaki bağlantı tuşuna basıp açıyorum ve bağlıyorum.
Eki Görüntüle 2059523
Bende de aynı isimde ama ben önce home tuşuna sonra arkadaki wi-fi benzeri tuşa biraz basıyorum ondan sonra yeşil led hızlıca yanıyor ve bağlıyorum cihazı birde öyle deneyin.

Hocam ilk bağladığımda bir sorun yoktu şimdi hiçbir şeye basmadığım halde böyle oldu.
1703109696524.png

Bende de aynı isimde ama ben önce Home tuşuna sonra arkadaki Wi-Fi benzeri tuşa biraz basıyorum ondan sonra yeşil LED hızlıca yanıyor ve bağlıyorum cihazı bir de öyle deneyin.

Hocam siz telefonda hangi oyunlarda kullandınız? Ben bağladım gamepadi telefonun ana menüsünde çalışıyor ama oyunlarda çalışmıyor. Bir ayar falan mı yaptınız?

Son düzenleme:
Hocam ilk bağladığımda bir sorun yoktu şimdi hiçbir şeye basmadığım halde böyle oldu.
Eki Görüntüle 2059737

Hocam siz telefonda hangi oyunlarda kullandınız? Ben bağladım gamepadi telefonun ana menüsünde çalışıyor ama oyunlarda çalışmıyor. Bir ayar falan mı yaptınız?
Şu anda çoğunlukla tabletten oyun oynamak için kardeşlerim kullanıyor. Hiçbir ayar yapmıyorum doğrudan Bluetooth ile tablete bağlıyorum sonra oyuna giriyorum direk algılıyor gamepadi oynuyoruz ama oyunun gamepad desteği olması önemli. Gamepad ile tablette oynadığımız oyunlara bir örnek vermek gerekirse Stardew Valley sorunsuzca oynuyoruz gamepadle.

Yeni konular

Geri
Yukarı