DSL çeviren modem tavsiyesi

cgtycc

Femtopat
100 Mbit VDSL kullanıcısıyım. ASUS AC55u modemim vardı, Keenetic hopper alayım dedim. Tabii alırken aklımda DSL tipi kalmış geldim kutuyu açtım düz router almışım :) İade edemedim, ellerinde yoktu, bayramda girdi vs. derken ASUS'u köprü moduna alarak Hopper'da PPPoE bağlandım ve çok güzel kullanıyorum.

ASUS şu anda köprü modu olarak çalışıyor, o modemi de gel geç kullanmak ve arada SNR kontrolüydü CRC hatasıydı uğraşmak istemediğimden satacağım. Bunun yerine sırf bridge modda çalışacak tabiri caizse aptal ama yapacağı tek işi (DSL çözümleme) düzgün yapan bir modem alayım diyorum. Malum eski tip tek port kablolu modemler kalmadığından mecbur Wi-Fi olan modellerden alacağım. Nette pek çok TTNET modemi satılım TP-Link W9970V3 ve Huawei'ler var. Türk Telekom'u kapatmadan önce ZyXEL 3312 vermişlerdi, DSL çözümlemesi iyi ama kalan her şeyi berbat olduğundan kullanmıyordum açıkçası.

Mevcut ASUS 200Mbit VDSL destekliyor, ISS modemleri genelde 100Mbit ancak ülkede 100Mbit alınca 75-80 alsak sevindiğimiz için çok takılmalı mıyım bilemedim.

Neyse çok uzattım, ihtiyacım olan:
  • Tak unut DSL çeviren modem.
  • Antensiz
  • Mümkünse ısınmayacak (kapalı dolaba koyacağım)
  • Tek port bile olur.
  • IPTV falan gerek yok.
  • Sarı sitede 2. el ya da yeni 200-300TL bandında görüyorum, TTNET'te benim modeme onu saydı o ayarlarda bir bütçe.

vs. bir modem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım güncellemesi konusunda pek beğenmesem de en uygun fiyata Huawei HG552E var:

Üst modeli HG630A mevcut:

hg552 de vdsl desteği yokmuş adsl2+mış en fazla. HG640A da tp link w9970v3 yanında düşündüklerimden. asusu aratır mı tek düşüncem o. yazılım güncellemesi çokta sorun değil, ttnetin kendi modemini 4 yıl kullandım 1 kez güncelleme gelmedi :).

Yeni konular

Geri
Yukarı