DSL girişi olmayan TP-Link TL-WR840N modem nasıl kullanılır?

• Konuyu başlatan KITT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 12B
Router olarak kullanılıyor evet. Sıkıntı şu anki ZyXEL modemin durduk yere kendi kendini resetlemesi, cihazlarda kendini gösterip bağlanılamaması problemi var. Bu nedenle de bu ZyXEL'i çöpe atıp TL-WR840N'i kullanmak istiyorum. TP-Link'i ZyXEL'e bağlayıp router olarak kullansam ve ZyXEL yine kendini resetlese falan bir anlamı kalmıyor yani.

Ek olarak şu anki ZyXEL'in DSL girişine bağlı olan kablo CAT3 kablosuymuş, yani duvarda CAT3 girişi var. Muhtemelen duvardaki giriş CAT6 kablosu için olsa bu modemi direkt bağlayabilirdim ama yapamıyorum. CAT3'ü CAT6'ya çevirme gibi bir şey var mı? Hiç bilmem bu konuları.

Bu işe yarar mı? Bilen bir arkadaş var mı?

Hocam bir deneyin belki reset atmaz. Yok illa modemi atacağım diyorsanız yeni bir tane almznız gerek. Sahibindenden 2. el bir tane alın. Zaten sizin bağlantı kalitenizi router belirler modem pek de önemli değil.
Bu arada modemler analog sinyali dijital sinyale çevirir. Routerlarda böyle bir özellik yok. Yani siz çevirici bulup bağlasanız bile router o sinyali dijital yapamadığı için bağlantı kuramazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı