DSL Kablo Bağlantısı

onur.m

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar evden çalışıyorum yeni taşındığım binada kabloyu geçirecek yerleri olmadığı için rastgele bağlayıp gitti TT çalışanı öncesinde çalışıyordu sonrasında DSL ışığı sürekli yanıp sönüyor 2 gündür internete bağlanmıyor.
Bu kabloları nasıl bağlamam gerekir panelden hangi kabloya internet verdiklerini çözemedim
Ana hattan gelen siyah ve kırmızı birbirine düğümlenmiş beyaz ve mavide aynı şekilde düğümlenmişti siyah ve kırmızıya gri kablodaki kırmızı ucu mavi ve beyaza ise yeşil ucu sarmışlar çalışıyordu ama araştırdığımda bu bağlantının yanlış olduğunu gördüm şimdi ekipler 10 gün sonraya randevu verdiler en azından sorun bendeyse yardımınızla çözmek istiyorum aciliyeti var klask mavi ve beyaza bağladığımda sonuç alamadım siyahta ve kırmızıda var bağlantının içinde önceden o şekilde çalışmıştı çünkü

WhatsApp Image 2020-07-13 at 17.16.11(1).jpeg

WhatsApp Image 2020-07-13 at 17.16.11.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam modemde bulunan RJ 11 jakının ortasındaki renklere bağlayın. Sıra fark etmez. Deneyerek bulmanız gerekiyor. Gelen kablo 4'lü.

Hocam dediğim gibi denemeniz gerekli. Hiç birinde olmazsa arıza kaydı oluşturun.

Dışarıdan gelen mavi beyazı birbirine ve kırmızı siyah kabloları birbirine bağlamam gerekiyor mu o 4 kabloyu yani? yoksa tek tek mi sarmam gerekiyor

Dışarıdan gelen mavi beyazı birbirine ve kırmızı siyah kabloları birbirine bağlamam gerekiyor mu o 4 kabloyu yani? yoksa tek tek mi sarmam gerekiyor
Hocam tek tek deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı