DSL kablosu bağlama

MustafaTR1

Decapat
Daha fazla  
Eve internet bağlattım, DSL kablosu kısa geldi. Ben de elektrikçiden kablo aldım, hangisi hangisine takılıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

dsl buat.jpg
dsl kablo.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
RJ11 prizi takılacağı düşünülerek kabloyu o boyutta bırakmışlar sanırım, alttaki resim de sizin aldığınız kablo sanıyorum ve priz kullanmadan ek yapacaksınız. Evinizde kablolu telefon varsa, telefondan ses alana kadar kombinasyonları denemek en garantisi olacaktır.
Bu arada çocukluğumdan beri telefon söker takarım orada burada, hattın adının DSL olduğunu bilmiyordum. Birçok konuda teknik terim bilmem, ilgilenmem, yapar geçerim, dolayısı ile Dsl hat dediğiniz bildiğimiz telefon hattı ise geçerli yukarıda bahsettiğim, yanlış bilgilendirme yapmış olmayım.

Son düzenleme:
Telefon yok sadece internet mavi ile maviyi beyaz ile beyaz ı takıyorum internet geliyor fakat hızım 16 dan 3 e düştü maviyi beyaza beyazı mavi ye taktım yine hız 3 turuncu kabloyuda denedim farklı kombinasyonlarla sürekli 3 bir türlü bu hızın üstüne çıkamadım

kablonun diğer uçları telekomun dolabında hangileri takılıysa onları bağlıcaksınız. Binanın al katındaki dolaba bakmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı