DSL kablosu nasıl bağlanmalıdır?

RTX 4060

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, günaydın. Belki de bir yıldır uğraştığım bir sorun. 16 Mbit ADSL kullanıcısıyım. Bundan 1 yıl önce 16 Mbit alıyordum ta ki modemin yerini değiştirine kadar. Sonra hızım 8'e düştü. Sonra kabloları sök tak iş çorba oldu. Elektrikci çağırdım o da işin içinden çıkamadı. DSL kablomda aşağıdan gelen kutudan 5 renk var. Ben mavi ve beyazda internet vardır diye tahmin ettim. Var fakat beyaz ve kırmızıda da var. Beyaz ve yeşilde de var. Kırmızı ve yeşil olarak bağladığımda da var. Ben çözemedim. Hepsini tek tek denediğimde internet hepsinde geldi fakat hız düşük olarak geliyor. Ben en sağlıklı bağlantı için nasıl bağlamalıyım? Telekom'dan gelen arkadaş binadaki kutuya 16 Mbit geliyor dedi. Buradan aşağı kutuya kadar yeni kablo çekemem. Zaten eve gelen de iyi durumda bakır, bir problemi yok.

E2DD1899-A917-4D0D-BD0D-EFF46B6E4714.jpeg

Öncelikle bir adet "bili bili" diye tabir edilen, kablo bulma cihazı alın. Sonra cihaz ile kabloyu bina girişindeki ankastrede bulun. Orada hangi renkler bağlı bakın. Söylediğiniz senaryoda kablo aşağıdan gelmiyor, farklı bir odadan geliyor da olabilir. Net çözüm bu.

Hocam alt yapı olarak orada 16 Mbps destekliyor mu ? Geçen gün yine "TürkTelekom İnternet Hızı" hakkında bir konu açılmıştı. Şahsen ben de 16Mbps interneti yıllarca 8 Mbps olarak kullandım. Müşteri hizmetlerini aradığımızda 'Bulunduğunuz bölgede altyapı desteklememekte' demişlerdi bundan 4-5 yıl öncesinde.

Öncelikle bir adet "bili bili" diye tabir edilen, kablo bulma cihazı alın. Sonra cihaz ile kabloyu bina girişindeki ankastrede bulun. Orada hangi renkler bağlı bakın. Söylediğiniz senaryoda kablo aşağıdan gelmiyor, farklı bir odadan geliyor da olabilir. Net çözüm bu.
Bu kablo aşağıdan gelen kablo dediğim gibi hepsinden internet alıyorum zaten mantığını çözemedim en hızlı ve stabil hangisini bağlamam gerek
Hocam alt yapı olarak orada 16 Mbps destekliyor mu ? Geçen gün yine "TürkTelekom İnternet Hızı" hakkında bir konu açılmıştı. Şahsen ben de 16Mbps interneti yıllarca 8 Mbps olarak kullandım. Müşteri hizmetlerini aradığımızda 'Bulunduğunuz bölgede altyapı desteklememekte' demişlerdi bundan 4-5 yıl öncesinde.
Altyapı destekliyor telekomdan gelen arkadaş 16mbit geldiğini söyledi apartmana zaten eskiden de kullanıyordum 16
Hocam münasip olanı beyaz ve mavi renk olandır. Diğer kablolar yedektir. Eğer mavi ve beyazda yeterli hızı alamıyorsanız başka bir sorun var demektir.
Mavi beyazda geliyor net, mavi kırmızı da da geliyor sebebi nedir ?

Geri
Yukarı