Klavye dili ne olarak kullanılmalı?

SayginBey

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi çok saçma gelebilecek bir sorunum var. Ajazz AK992 klavye aldım bugün elime geldi. İngilizce klavye olduğunu biliyorum fakat kararsız kaldım. Benim şimdi eski klavyem var Türkçe onun tuşlarını taktım ö ç ğ vs. olması gereken yerlere ama bundaki tuş sayısı Türkçe klavyeden az virgülün olması gereken yerde tuş yok mesela onların alfabesinde daha az harf olduğu için. Şimdi ne yapsam bilmiyorum İngilizce klavyeye mi alışayım ama bu sefer i ğ ö ç falan hiç olmayacak sıkıntı gibi geliyor. Diğer türlü tuşlar eksik geliyor fikir belirtirseniz sevinirim.

Türkçe dizilimi ezberlediyseniz Türkçe kalsın sorun yaşamazsınız hem de Türkçe karakterleri kullanmış olursunuz.

Şimdi çok saçma gelebilecek bir sorunum var. Ajazz AK992 klavye aldım bugün elime geldi. İngilizce klavye olduğunu biliyorum fakat kararsız kaldım. Benim şimdi eski klavyem var Türkçe onun tuşlarını taktım ö ç ğ vs. olması gereken yerlere ama bundaki tuş sayısı Türkçe klavyeden az virgülün olması gereken yerde tuş yok mesela onların alfabesinde daha az harf olduğu için. Şimdi ne yapsam bilmiyorum İngilizce klavyeye mi alışayım ama bu sefer i ğ ö ç falan hiç olmayacak sıkıntı gibi geliyor. Diğer türlü tuşlar eksik geliyor fikir belirtirseniz sevinirim.

Bence kolaylıkla yerlerini ezberleyebilirsiniz.

Nasıl yani? Tuş sayısı gene aynı, sadece türkçe harflere basarken klavye üstünde farklı sembollü tuşlara basaıyor olcaksınız.

Nasıl yani? Tuş sayısı gene aynı, sadece Türkçe harflere basarken klavye üstünde farklı sembollü tuşlara basaıyor olacaksınız.

Hayir oyle degil iste
Türkçe klavyede yanyana k l s i ve virgul var ama bunda k l iki nokta ve virgul var bir tus eksik yani.

Nasıl yani? Tuş sayısı gene aynı, sadece türkçe harflere basarken klavye üstünde farklı sembollü tuşlara basaıyor olcaksınız.

Türkçe dizilimi ezberlediyseniz Türkçe kalsın sorun yaşamazsınız hem de Türkçe karakterleri kullanmış olursunuz.

Olmasi gereken yerde tus yok iste.

Olması gereken yerde tuş yok işte noktalı virgül kullanamıyorum o zaman mesela ki kod yazıyorum aşırı lazım o

Dosya Ekleri

• IMG_20240511_142136.jpg
    IMG_20240511_142136.jpg
    83,1 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20240511_142131.jpg
    IMG_20240511_142131.jpg
    96,1 KB · Görüntüleme: 14
Hayir oyle degil iste.
Türkçe klavyede yan yana k l s i ve virgul var ama bunda k l iki nokta ve virgul var bir tus eksik yani.

Olması gereken yerde tuş yok işte noktalı virgül kullanamıyorum o zaman mesela ki kod yazıyorum aşırı lazım o

Katiliyorum. İngilizce klavyedeki ozel tuslar yok. Bende o yuzden İngilizce tercih ettim klavye duzenini. Ama illaki arada Türkçe ozel hafleri kullanmam lazim der iseniz Windows+space ile dil degisiyor. Ben o sekilde kullanıyorum.

Hayir oyle degil iste
Türkçe klavyede yanyana k l s i ve virgul var ama bunda k l iki nokta ve virgul var bir tus eksik yani.

Hocam her şey yerinde virgül backspace'in altındaki olmasın? Değil ise klavyenin ayrıntılarına bakın internetten özel fonksiyon olabiliyor veya direkt fn tuşuna basılı tutup işaret koyabiliyorsun

Geri
Yukarı