DSL kablosunu CAT 6 ile değiştirmek

MustFeeling

Decapat
Kutudan benim modeme gelen CAT 6 ama modeme CAT 6 ya DSL kablosu ile ek yapıp modeme DSL ile bağlamışlar. Bina içi kablo tesisatım 60'a kadar destekliyor. DSL kablosunu CAT 6 ile değiştirsem hızında artış olur mu acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_20220919_105945.jpg
    IMG_20220919_105945.jpg
    84,4 KB · Görüntüleme: 167
Ek düzgün yapılmamışsa hızda düşüklük olmuş olabilir modem üzerinden hat değerlerinizi atın bi' bakalım. Ek çok sağlam görünmüyor.

Ek düzgün yapılmamışsa hızda düşüklük olmuş olabilir modem üzerinden hat değerlerinizi atın bi' bakalım. Ek çok sağlam görünmüyor.
Bu şekilde

Alabileceğiniz maksimum hız daha çok santrale uzaklıkla bağlantılı. İSS'nin size verdiği hızı tam alamıyorsanız işe yarayabilir.
Altyapım 95 e kadar destekliyor ama max 60 alabiliyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20220917_020038.jpg
    IMG_20220917_020038.jpg
    107,3 KB · Görüntüleme: 148
Kutudan benim modeme gelen CAT 6 ama modeme CAT 6 ya DSL kablosu ile ek yapıp modeme DSL ile bağlamışlar. Bina içi kablo tesisatım 60'a kadar destekliyor. DSL kablosunu CAT 6 ile değiştirsem hızında artış olur mu acaba?

CAT6 kabloya CAT6 ek yapacaksanız performans değişmez. Yine modeme aynı tel sayısı giriş yapacak.
İç tesisatı eksiz tek kabloya düşürmek yalıtımdan sebep performansı arttıracaktır.

Denemekte fayda var o zaman, yak konnektör ile deniyecem.
Yakkonnektör yerine tek kabloyu çekmen dâhâ iyi olurdu hocam, konnektör ile yapacağınız işlemde öyle aman aman bir fark olmaz.

Yine modeme aynı tel sayısı giriş yapacak.
İç tesisatı eksiz tek kabloya düşürmek yalıtımdan sebep performansı arttıracaktır.
Hocam bu arada hangi renk kabloları bağlıyoruz internet bağlantısı için, biliyor musunuz?

Yakkonnektör yerine tek kabloyu çekmen dâhâ iyi olurdu hocam, konnektör ile yapacağınız işlemde öyle aman aman bir fark olmaz.

Hocam bu arada hangi renk kabloları bağlıyoruz internet bağlantısı için, biliyor musunuz?
Bilmiyorum iki kabloyu aynı renklerine bağlayıcam zaten diğer ucu çakılı.

Bilmiyorum iki kabloyu aynı renklerine bağlayıcam zaten diğer ucu çakılı.
Böyle olması lazım zaten değilmi?

CAT6 kabloya CAT6 ek yapacaksanız performans değişmez. Yine modeme aynı tel sayısı giriş yapacak.
Yanlışın var şuan modeme dsl kablosundan 2 tel giriyor. Dsl kablonun yerine cat 6 ek yapıcam.

Son düzenleme:
Kabloyu bütünüyle değiştirmek hızda biraz artış sağlayacak gibi duruyor. O kabloya YAK ile bağlamaktansa sıfırdan DSL kablosuyla veya CAT6 ile çekin. Ben DSL kablosuyla çektim. İlla CAT 6 olmak zorunda değil. Ne kadar az ek olursa o kadar sağlıklı olur.

Geri
Yukarı