DSL kablosunu CAT 6 ile değiştirmek

Bir yere kadar altyapı sağlayan firma getiriyor eksiz bir yerden sonrada ek yapıp dairenize kadar çekiyorsunuz.

Böyle bir durum söz konusu değil.
Bunu yapan firmanın teknik elemanı işi bilmeyen ace midir?
Altyapı firması ankastre dolabına kadar kabloyu çeker sonrasında ankastreden kabloyu daireye, bina yönetimi devam ettirir.

Bi yere kadardan kastım zaten daire içine kadar. Siz ne anladınız acaba? Arkadaşın durumuda bu bazı dairelerin içinde kutu veya dağıtım şebekesi kurulmuyor. Özellikle eski binalarda. Noluyor bu şekilde dolabın olması gereken yerden kablo çekiyorlar o nokta ise her daire için ek noktası oluyor. Arkadaşın yaptığı da bu herkesin eklerinin olduğu yerden kendi ekini yeniledi ve dairesine giden kabloyu yeniledi.

Eki çıkarıp yerine yeni ek yapmak mantıklı mı yani? 😀

Ankastre kablosundan modeme tek bir kablo gelmiyor. Mantıken belli bir kısımdan bölünen ekli bir kablo geliyor. Tek kablo gelmediği sürece ne kadar ek kısmını yenilerseniz yenileyin yalıtım olmadığı için hat kalitesi belli bir seviyede kalır veya düşer. Hat kalitesini yükseltmek için tek kablo bağlantı sağlanması gerekiyor.

Hocam bende paket loss sıkıntısı çekiyorum kutudan modeme gelen kablo da 2 ek var hızım 70 Mbps civarı ama acayip derece de paket loss yaşıyorum özellikle yayın açtığımda oyun oynanmayacak düzeye geliyor o yüzden yeni kablo çekmek istiyorum kutudan eve kadar ucu hazır çakılı CAT6 kablo bulabilir miyim Google'dan baktım biraz ama modem PC arası kablolar çıkıyor sürekli yardımcı olur musunuz hazır bir link var mı bildiğiniz bir marka veya satıcı.

Hocam bende paket loss sıkıntısı çekiyorum kutudan modeme gelen kablo da 2 ek var hızım 70 Mbps civarı ama acayip derece de paket loss yaşıyorum özellikle yayın açtığımda oyun oynanmayacak düzeye geliyor o yüzden yeni kablo çekmek istiyorum kutudan eve kadar ucu hazır çakılı CAT6 kablo bulabilir miyim Google'dan baktım biraz ama modem PC arası kablolar çıkıyor sürekli yardımcı olur musunuz hazır bir link var mı bildiğiniz bir marka veya satıcı.

Ankastreden modeme kadar kablo çekmen mantıklı olacak ancak ankastre bağlantısını nasıl yapacaksın?
Elektrikçi veya Türk Telekom ekibini çağırman gerekiyor. Zira ankastrenin zarar görmesi durumunda Türk Telekom müdahale etmiyor, apartmanın ankastreyi değiştirmesi gerekir.
Elektrikçiden destek almanı öneririm. Kabloyu toptan satın aldıkları için ihtiyaç kadarını kesip kullanırlar. İnternetten boyunu tam tutturamazsan kablonun belli bir kısmı israf olabilir. Boşuna daha fazla para vermeye gerek yok.
Armut üzerinden elektrikçi bulabilirsin.

Ankastreden modeme kadar kablo çekmen mantıklı olacak ancak ankastre bağlantısını nasıl yapacaksın?
Elektrikçi veya Türk Telekom ekibini çağırman gerekiyor. Zira ankastrenin zarar görmesi durumunda Türk Telekom müdahale etmiyor, apartmanın ankastreyi değiştirmesi gerekir.
Elektrikçiden destek almanı öneririm. Kabloyu toptan satın aldıkları için ihtiyaç kadarını kesip kullanırlar. İnternetten boyunu tam tutturamazsan kablonun belli bir kısmı israf olabilir. Boşuna daha fazla para vermeye gerek yok.
Armut üzerinden elektrikçi bulabilirsin.

3 4 sene önce kabloyu kendim cektim kabloyu kendim çekebilirim ama dediginiz gibi kabloyu oraya takmak için elimde alet yok ben sadece modeme sokulan DSL kablosunun rj jack girişinin hazır çakılı satan bir yerden almak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı