DSL vs. Ethernet

Exfatality

Hectopat
Modem bilgisayarın olduğu odaya yetişmiyor ve kablo ile odama ulaştırmak istiyorum interneti DSL kablosu ile mi taşımalıyım yoksa Ethernet kablosu ile interneti bilgisayara direk bağlamalı mıyım hangisinde daha az kayıp yaşarım?

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-26_152754.png
    resim_2021-01-26_152754.png
    83,2 KB · Görüntüleme: 71
  • resim_2021-01-26_152828.png
    resim_2021-01-26_152828.png
    283 KB · Görüntüleme: 67
Modem bilgisayarın olduğu odaya yetişmiyor ve kablo ile odama ulaştırmak istiyorum interneti DSL kablosu ile mi taşımalıyım yoksa Ethernet kablosu ile interneti bilgisayara direk bağlamalı mıyım hangisinde daha az kayıp yaşarım?

DSL modeme internet veren kablodur bilgisayarınıza Ethernet kablosu almanız lazım.

Diğer arkadaşlar soruyu tam anlamamış sanırım. DSL ile uzağa götüremezsiniz, o kadar uzun kablolarda veri kaybı yaşatır. Modemi taşımayın, ethernet kablosu alın. Uzaklık belirtmemişsiniz ayrıca.

CAT 6 ethernet kablosu lazım. DSL bilgisayara bağlanmaz ki.
Bilgisayara bağlamak istemiyorum. DSL kablosu ile modemi odama getirmek istiyorum. DSL kablosunu uzatırsam sıkıntı çıkar mı?
Diğer arkadaşlar soruyu tam anlamamış sanırım. DSL ile uzağa götüremezsiniz, o kadar uzun kablolarda veri kaybı yaşatır. Modemi taşımayın, ethernet kablosu alın. Uzaklık belirtmemişsiniz ayrıca.
10 metre.

Bilgisayara bağlamak istemiyorum DSL kablosu ile modemi odama getirmek istiyorum DSL kablosunu uzatırsam sıkıntı çıkar mı?

10 metrecik.

Kabloya çok fazla ek yapıp ve uzun bir kablo alıp modemi taşırsanız hızınız düşer bunu bizzat yaşadım. Tavsiyem Ethernet kablosu al hiç modemi taşımaya uğraşma.

Bilgisayara bağlamak istemiyorum. DSL kablosu ile modemi odama getirmek istiyorum. DSL kablosunu uzatırsam sıkıntı çıkar mı?

10 metre.
Hocam musaitlik durumunuzu veya kafanızda ne var bilemem tabii ama 10 metre CAT5 veya 6 kablosu ile bağlansanız daha mantıklı değil mi ? Modemin yerini neden değiştirmek istediniz ?

Geri
Yukarı