DSÖ maymun çiçeği virüsü yüzünden acil olarak toplanacak

Tanımadığınız biri ile cinsel olarak bir münasebete girmez iseniz sorun yok gibi görünüyor. Ama enteresan olan bu virüs daha çok Afrika'yı ziyaret edip gelenlerde ve onların akrabalarında görülüyormuş önceden. Kendinde görülüyor da akrabaya nasıl geçiyor?

Ya 1918-20 veya Orta Cag Avrupasi'nda dogsaydin?
Her şeye şükür edenleri sevmem ama haklısınız. Hiçbir zaman insanlar tamamen sağlık ve huzur içinde yaşamadı. Şükredelim o eski zamanları görmedik.
Ekonomik krizimi dersin virusumu dersin multecileri mi dersin... Inan suanki durumda yasamaktansa o tarihi tercih ederim.
Diri diri yakılmayı tercih mi ediyorsun?

Her şeye şükür edenleri sevmem ama haklısınız. Hiçbir zaman insanlar tamamen sağlık ve huzur içinde yaşamadı. Şükredelim o eski zamanları görmedik.

Diri diri yakılmayı tercih mi ediyorsun?

Her seye sukur eden biri degilim ama orta cagda bir kizamiktan veya kuduzdan olup gitmek vardi. Veba ve Ispanyol gribini saymiyorum zaten tarihleri ozellikle belirttim. Ne kadar hastalik ciksa da pek cogunun tedavisi ve cozumu gunumuzde var. Bosuna vah vah olduk bittik nasil bir tarihe denk geldik demeye gerek yok. Cunku eskiden doganlar daha bunlari diyemeden basit basit hastaliklardan olup gittiler.

Ne alaka? 1928-1920 tarihleri arasinda kim diri diri yakiliyor? Milli mucadele zamanlari bu. Bu tarihdede vatan icin savasip serefimle olurdum.

1918-20 Avrupasi dedim farkindaysan. 1918-20 veya Orta Cag avrupasi. Belki de milli mucadeleye giremeden kizamiktan veya su ciceginden olup gidecektin...

Geri
Yukarı