DTS:X 28TL , Dolby Atmos 30 TL

Atmos destekli mi peki ?
Hoparlör ve kulak içi kulaklığımda yok. AirPods var ayrıca. Hepsinde de bariz fark hissediyorum.

Alacak arkadaşlar sadece kullananların yorumlarına baksınlar lütfen. Ben film, hikaye oyunları ve müziklerde kullanıyorum. Rekabetçi oyunlarda çok beğenmedim belki sizde daha iyi çalışabilir. Kullandığım bilgisayarlarda da basit ses kartı var. Uygunken alınabilir. Çok para vermeye gerek yok.

Corsair Hs60 Haptic ve X570s Gaming X anakart var. Bu uygulamalardan herhangi birini almamı tavsiye eder misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorumun cevabı yok sanırım ama Corsair buradaki arkadaşa evet demiş. Şimdiki sorum ise şu hangisini almalıyım?

Hoparlör ve kulak içi kulaklığımda yok. AirPods var ayrıca. Hepsinde de bariz fark hissediyorum.

Alacak arkadaşlar sadece kullananların yorumlarına baksınlar lütfen. Ben film, hikaye oyunları ve müziklerde kullanıyorum. Rekabetçi oyunlarda çok beğenmedim belki sizde daha iyi çalışabilir. Kullandığım bilgisayarlarda da basit ses kartı var. Uygunken alınabilir. Çok para vermeye gerek yok.
Tamamdır ben desteklilerde gerek yok dedim. Sizin kullanıp verim almanız gayet doğal oluyor bu noktada. Daha dikkatli okuyup yorum yapsanız daha iyi olur bence :))

Fotoğrafınız DTS olmasına rağmen atmosu övmeniz beni sevindirdi :)
Fotoğrafımdaki Dts:X bir sinema ses kodeği. Daha yüksek bitrate taşıdığı için ben sesini Dolby Atmos'a göre daha başarılı buluyorum ama üreticiler daha fazla boyut kullanması vebirçok sebepten dolayı Atmos'u tercih etti. Dts:X içerik bulmak hayli zor. Yazılımının da iyi olduğunu düşünüyorum.

Grundig GSB 910 S modeli soundbar aldım geçenlerde, optic ile bağlantı sağlıyorum, acaba işe yarar mı? Yararsa hangisi yarar?

Ürünün alacak arkadaşlar için uyarımı yapayım. Analog yani 3.5mm bağlantılarda farkını görebilirsiniz. Genelde ses yüksekliği ve çözünürlüğünün biraz iyileştiğini fark ediyorsunuz.

Kullandığınız cihaz, USB üzerinden çalışıyorsa pek farkı hissedemiyorsunuz. Hizmet anakartın üzerindeki dahili ses çözümünü veya HDMI ile sesi televizyona aktardığınız zaman anlamlı oluyor.

USB arayüzlü ve biraz iyi bir kulaklık kullanıyorsanız illa birisi oluyor.

Benim deneyimim bu yönde. DTS'yi daha başarılı buldum. Başkası bulmayabilir. Ses aşırı değişken bir kavram...

Zamanında kendi deneyimlerimi paylaşmıştım, inceleyebilirsiniz.

Hocam bende Amazon'dan HyperX Cloud sting Core ürününü aldım. 7.1 Surround özelliği var yazıyordu ama kutu gelince şaşırdım 7.1 yokmuş :( DTS headphone uygulamasını alınca yeterli olur mu? Ses kartı almak saçma olur değil mi?

@Esperoja

Hocam bende Amazon'dan HyperX Cloud sting Core ürününü aldım. 7.1 Surround özelliği var yazıyordu ama kutu gelince şaşırdım 7.1 yokmuş :( DTS headphone uygulamasını alınca yeterli olur mu? Ses kartı almak saçma olur değil mi?

@Esperoja

Ben artık kullanmıyorum o kulaklığı, bahsedilen 7.1 surround özelliği inceleme yazısında paylaştığım ücretsiz olan Windows Sonic, ancak o kulaklıkta DTS bana çok güzel ve net ses verdiğini hissettirdi. Ses kartı alacak kadar profesyonel bir sese gerek duymuyorsanız DTS kurtarır.

Hocam kullandığınızda memnun kaldınız mı? Kullanım öneriniz var mı yani çok çabuk bozuluyor mu? Uygun diye aldım ve evde çocuklar var daha pahalı bir şey almak içimden gelmedi kırabilirler diye. CS:GO gibi FPS oyunlarda DTS bayağı öne geçiriyorsa alayım ya. Yabancı kanallar da ücretsiz DTS kodu verilmiş galiba bu kulaklığı alınca sizde öyle bir şey olmuş muydu?
Çok soru sordum kusura bakmayın.

@Esperoja

Geri
Yukarı