Dual Boot eski ve yeni Windows kurmak

SütaşAyran

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 6700 16 GB DDR3 RAM RX 6600 XT 240 GB SSD 1 TB HDD
Bilgisayarım ASUS K52jr özellikleri;

6 GB RAM 1333 MHz.
i5 460M 2.53 GHz 2.8 GHz Turbo Boost(çift çekirdek 4 sanal çekirdek)
500GB 5400 RPM HDD.
ATI Mobility Radeon HD 5470.

Normalde Windows 8.1 Pro kullanıyorum fakat nostalji isteği ile dualboot eski bir Windows sürümü kurmaya karar verdim :) . En düşük hangi Windows sürümünü kurabilirim?
XP driver var, destekliyor laptop. Neyse ki fakat me veya 2000 olursa iyi olur. Hele 98 olsa tadından yenmez :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım ASUS K52jr özellikleri;

6 GB RAM 1333 MHz.
i5 460M 2.53 GHz 2.8 GHz Turbo Boost(çift çekirdek 4 sanal çekirdek)
500GB 5400 RPM HDD.
ATI Mobility Radeon HD 5470.

Normalde Windows 8.1 Pro kullanıyorum fakat nostalji isteği ile dualboot eski bir Windows sürümü kurmaya karar verdim :) . En düşük hangi Windows sürümünü kurabilirim?
XP driver var, destekliyor laptop. Neyse ki fakat me veya 2000 olursa iyi olur. Hele 98 olsa tadından yenmez :).

En düşük XP'ye vardır. Intel'de Windows 2000 ve öncesine destek Core serisinde bitti diye biliyorum. Sanal makineye kur geç bence.

Orijinal bulmak zor olur hocam. Kaldı ki 98 veya Me'yi bulmak, Windows 7'nin orijinalini bile bulmak zorlaştı.
En düşük XP'ye vardır. Intel'de Windows 2000 ve öncesine destek Core serisinde bitti diye biliyorum. Sanal makineye kur geç bence.
Evet imkanınız varsa sanal makineye kurun, kafanız rahat olsun.

O zaman Windows XP kurayım :) fakat aklıma takılan bir şey Steam vs sorun olmaz değil mi XP'de veya AVG antivirüs.
Orijinal bulmak zor olur hocam. Kaldı ki 98 veya Me'yi bulmak, Windows 7'nin orijinalini bile bulmak zorlaştı.

Evet imkanınız varsa sanal makineye kurun, kafanız rahat olsun.

Buldum! Hemen DVD'ye yazdırdım. Winworld sitesinden indirdim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı