Windows 10 ve 8.1 Dual Boot Olarak Kurmak

Sonunda Windows 10’u neden önermedigimi birisi canlı olarak görmüş.
Ek olarak EasyBCD 2.4 ile Windows 10'u 1. sıraya aldım. Çünkü msconfig'de ilk sırada Windows 8.1 görünüyordu. Şu anda Windows 10 görünüyor.
Ayrıca bekleme süresini de 10 saniye yaptım.

Bu arada kesinlikle haklısınız. Yakın zamanda bir tane konuda Windows 10'u bildiğiniz körü körüne savunmuştum. Ancak şimdi ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum.
Bu arada 8.1 Single Language değil 8.1 Pro kurdum. Sizce devasa bir fark oluşturur mu?

Son düzenleme:
Şimdi birkaç değişiklik daha yaptım ve son halinden memnunum. EasyBCD'den "Use Metro bootloader" ayarını devre dışı bıraktım. Çünkü açık olunca bir sıkıntı çıkıyor. Mesela varsayılan işletim sistemi diyelim ki Windows 8.1. Seçenek menüsü geldikten sonra Windows 10'u seçersem bilgisayar yeniden başlıyor ve ondan sonra Windows 10 açılıyor çünkü seçenek menüsü gelene kadar arkada Windows 8.1 zaten başlamış olduğu için Windows 10'u açmak için tekrar yeniden başlıyor. Fakat bu ayarı kapattıktan sonra artık önce menü geliyor, işletim sistemini seçtikten sonra yüklenmeye başlıyor. Bu sayede gereksiz bir yeniden başlatmanın önüne geçmiş oldum.
Windows 8.1'de sorunsuzca Minecraft'ı oynayabiliyorum. Gayet akıcı çalışıyor. Ayrıca Winamp'ı da kullanabiliyorum. MSI Afterburner'ı da kurdum çünkü ekran kartına Overclock yapmıştım ve maalesef her açılışta MSI Afterburner'ın otomatik olarak Overclock'u uygulaması gerekiyor. O yüzden de Afterburner'ı kurmadığım zaman ekran kartı varsayılan frekanslarında (1190 MHz çekirdek, 1753 MHz bellek) çalışıyor. Ayarları yaptım ve şu anda çekirdek hızı 1350 MHz, bellek hızı da 1825 MHz oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı