Dual Boot ile Ubuntu nasıl kurulur?

whyGhosT

Kilopat
Evet bu konu yüzlerde açılmış olabilir fakat benim sorunum başka. Dün Dual Boot denedim denemez olaydım. Gece Sosyal'e sildiğimde yaşanan bir sorunu yazdım fakat cevap alamadığımı fark ettim (Bahsettiğim konu). Sabah beynime şimşekler çakarak uyandım ve biraz araştırınca sonucu buldum. Bu aslında yaşanan bir durummuş ve bu sorunu Ubuntu setup USB'den Terminal'e girerek komutları girerek çözmeyi başardım.

Sorum şu. Ben düzgünce tekrar Dual Boot yapmak istiyorum ama Dual Boot Windows'tan açtığım 20-30GB'lık sabit diskte kalacak ve ben bunu kaldırabilmek istediğimde kolayca kaldırabilmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada anlatmış.

Yine normal Ubuntu USB'si ile başka disk bölümü oluşturup kurabilirsin.
Hocam peki silme işlemi diğer yönteme göre daha kolay mı gerçekleşir. Silme yöntemi nasıl olur?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada anlatmış.
Hocam üstte yazdığımda ilk Dual Boot yaptığımda öyle yapmıştım fakat silme işlemi o kadar yordu ki beni anlatamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı