Dual Boot Sildikten Sonra GRUB ERROR Sorunu

EkaraCan33

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün akşama kadar bilgisayarımda Ubuntu 17.4 (olması lazım yanlış hatırlamıyorsam) ve Windows 7 dual bootda çalışıyordu. Ben Linux kullanmadığım için sileyim dedim. Windows 7 Disk Manager'a girdim. Linux Partition'ını sildim ve Windows'un bölümüne geri ekledim. Sonra internette biraz gezdikten sonra bilgisayarı kapatıp yattım. Şimdi bilgisayarı açmaya çalışınca GRUB ERROR veriyor. Tam olarak;

"error: no such partition.
Entering rescue mode.
grub rescue>"

yazıyor. Ben bu 'grub rescue>'nun yanına bir şeyler yazmayı denedim ama olmadı. Biliyorum yanlış bir şekilde silmeyi denedim Ubuntu'yu ama. Nasıl Windows'u geri açabilirim? GRUB'u kırabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde Windows medyası varsa onunla, yoksa farklı bir bilgisayardan kurtarma medyası oluşturarak başlangıç onarma işlemi yapmalısın.

Merhaba, bu işlemin çözümü için Windows 7 format USB yada CD'sine ihtiyacınız var.
CD veya USB ile sistemi başlatıp onarım seçeneklerinden CMD'yi açacaksınız ardından sırasıyla aşağıdaki kodları gireceksiniz.
Kod:
bootrec.exe /fixboot
Kod:
bootrec.exe /fixmbr
İşlemden sonra yeniden başlattığınızda Windows 7 ile başlayacaktır.
İyi sosyaller.

Merhaba, bu işlemin çözümü için Windows 7 format USB ya da CD'sine ihtiyacınız var.
CD veya USB ile sistemi başlatıp onarım seçeneklerinden CMD'yi açacaksınız ardından sırasıyla aşağıdaki kodları gireceksiniz.
Kod:
bootrec.exe /fixboot
Kod:
bootrec.exe /fixmbr
İşlemden sonra yeniden başlattığınızda Windows 7 ile başlayacaktır.
İyi sosyaller.

Selam çok teşekkür ederim. Sayende düzelttim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı