Dual Boot sistemdeki Windows'u formatlama

Fatalis

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Sistemimde şu anda Windows 10 ve macOS High Sierra yüklü. İkisi de aynı SSD'de yüklü, MacOS'un Clover önyükleyicisi boşta kullanmadığım bir HDD'in içerisine kurulu. Bu sistemdeki Windows'u formatlamak istiyorum ancak macOS silinsin istemiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor? Yanlış hatırlamıyorsam macOS önyükleyicisinin yüklü olduğu diski çıkartıyorduk Windows'u formatlarken. Ancak emin olamadım sormak istedim MacOS'a zarar vermeden Windows'u nasıl formatlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
MacOS ve Windows iki farklı partition(bölüm) halinde değil mi? Çok basit. Windows'un bölümünü seçip sil Disk İzlencesi'nden. Daha sonra format USB'ni takıp disk kısmına geldiğinde boşta alan olduğunu görebilmen gerek. Yalnız Windows bölümünü seç, diskini değil.

MacOS ve Windows iki farklı partition(bölüm) halinde değil mi? Çok basit. Windows'un bölümünü seçip sil Disk İzlencesi'nden. Daha sonra format USB'ni takıp disk kısmına geldiğinde boşta alan olduğunu görebilmen gerek. Yalnız Windows bölümünü seç, diskini değil.
Herhangi özel bir şey yapmama gerek yok yani öyle mi? Benim kafama taktığım şey formattan sonra Clover Bootloader'da Windows gözükmez ise ne yapacağım? Ama böyle dediğinize göre otomatik algılıyor olsa gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı