Dual Boot sonrası Windows'a nasıl geçilir?

Ubuntu'yu niye bırakıyorum ki ve Linux'tan Dual boot olmuyor mu?
Benimki bir öneri. İlle de Ubuntu kuracağım derseniz siz bilirsiniz tabi ki.
Ama diskteki tüm bölümler ext4 formatında.
Windows kurarken en az birini sileceksiniz. O zaman Ubuntu da silinecektir.
Windows USB'sini başlatıp kurulumda disk seçimine gelince diski komple silerek kurulum yapın.
Sonra Ubuntu kurmak isterseniz yine Ubuntu - Windows dual boot kurulum için konu açın.

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2022-06-18 01-20-59.png
    Screenshot from 2022-06-18 01-20-59.png
    392,5 KB · Görüntüleme: 22
WoeUSB'yi kuramadım terminalde sudo apt Update komutunda hata veryior.

balenaEtcher vesaire porgramlarla olur mu?
Hayır, belenaEtcher olmuyor.
Hata veren depolar var ama resmi depolar güncellenmiştir. Snap ve WoeUSB kurmaya engel olmaz sanırım.

Kod:
sudo apt install snapd

ve

Kod:
sudo snap install woe-usb --edge

Bu kodlarla kurulum yapabilmeniz lazım.

Kuramazsanız, Ventoy ve Fedora ImageWriter da oluyor.

Son düzenleme:
Lenovo laptoplarda bir 'Novo Button' var. Genelde şarj girişinin hemen yanında bulunur. Bu tuşu kullanarak önyükleme menüsüne ya da BIOS menüsüne giriş yapabilirsiniz. Ama anladığım kadarıyla siz Windows işletim sistemini silmişsiniz. Sanırım Windows'u şimdiki işletim sisteminizi tutarak -işletim sistemine zarar vermeyerek- geri kurmak istiyorsunuz. Ayrıca disk yönetiminizden gördüğüm kadarıyla 2 adet ext4 biçimli disk bölümü bulunmakta. Bunların her ikisine de işletim sistemi mi kurdunuz? Eğer kurduysanız hangi işletim sistemlerini kurdunuz?

Lenovo laptoplarda bir 'novo button' var. Genelde şarj girişinin hemen yanında bulunur. Bu tuşu kullanarak önyükleme menüsüne ya da BIOS menüsüne giriş yapabilirsiniz. Ama anladığım kadarıyla siz Windows işletim sistemini silmişsiniz. Sanırım Windows'u şimdiki işletim sisteminizi tutarak -işletim sistemine zarar vermeyerek- geri kurmak istiyorsunuz. Ayrıca disk yönetiminizden gördüğüm kadarıyla 2 adet ext4 biçimli disk bölümü bulunmakta. Bunların her ikisine de işletim sistemi mi kurdunuz? Eğer kurduysanız hangi işletim sistemlerini kurdunuz?

Ben Windows 10 kullanıyordum ve yanında 2. isşetim sistemi olarak Ubuntu da kurmak istedim.

Hayır, belenaetcher olmuyor.
Hata veren depolar var ama resmi depolar güncellenmiştir. Snap ve WoeUSB kurmaya engel olmaz sanırım.

Kod:
sudo apt install snapd

Ve.

Kod:
sudo snap install woe-usb --edge

Bu kodlarla kurulum yapabilmeniz lazım.

Kuramazsanız, Ventoy ve Fedora ımagewriter da oluyor.

Bu komutları kullandığımda WoeUSB'nin zaten kurulu olduğunu söylüyor ama WoeUSB'yi uygulamalarım kısmında göremiyorum. Genel olarak porgramların bulunduğu bir yerden mi açmam gerekiyor programı?

Ben Windows 10 kullanıyordum ve yanında 2. isşetim sistemi olarak Ubuntu da kurmak istedim.
O halde şu an sistemde yalnızca Ubuntu var ve Windows da kurmak istiyorsunuz.
Woeusb isimli programı kullanarak Windows 10 ISO dosyasını bir USB belleğe yazmalısınız. Sonra bu USB bellekten önyükleme yaparak Windows 10 işletim sistemini içinde Ubuntu bulunmayan disk bölümüne kurmanız gerekir. İşe yarayacağı kesin olmamakla birlikte Woeusb'ye alternatif bir yöntem olarak bir USB belleği FAT32 olarak biçimlendirdikten sonra belleğin içine Windows 10 ISO dosyasının içindeki dosyaları çıkarıp kopyalamak da işe yarayabilir.

Bu komutları kullandığımda WoeUSB'nin zaten kurulu olduğunu söylüyor ama WoeUSB'yi uygulamalarım kısmında göremiyorum. Genel olarak porgramların bulunduğu bir yerden mi açmam gerekiyor programı?
Terminale(Uçbirim) woeusb yazmayı dener misiniz?

O halde şu an sistemde yalnızca Ubuntu var ve Windows da kurmak istiyorsunuz.
Woeusb isimli programı kullanarak Windows 10 ISO dosyasını bir USB belleğe yazmalısınız. Sonra bu USB bellekten önyükleme yaparak Windows 10 işletim sistemini içinde Ubuntu bulunmayan disk bölümüne kurmanız gerekir. İşe yarayacağı kesin olmamakla birlikte Woeusb'ye alternatif bir yöntem olarak bir USB belleği FAT32 olarak biçimlendirdikten sonra belleğin içine Windows 10 ISO dosyasının içindeki dosyaları çıkarıp kopyalamak da işe yarayabilir.

Terminale(Uçbirim) woeusb yazmayı dener misiniz?
woeusb: command not found

Geri
Yukarı