Dual-Core CPU E6800 için ekran kartı önerisi

Anxions

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 11 yıldır kullandığım Casper masaüstü bilgisayarımın ekran kartı yandı günümüze uygun bir sistem toplamak veya hazır sistem satın almak gibi bir maddi durumum yok. Bilgisayarı kullanım şeklime gelirsek günümüz oyunlarının hiçbirini oynamıyorum ben hala 2000'li yılların başında oynadığımız CS 1.5, Knight, silkroad, Metin 2 tarzında oyunları oynuyorum bunları rahat çalıştıracak sistemde darboğaz yapmayacak 450-500 TL civarında ekran kartı önerilerinizi yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Anakart: Pegatron detaylı model yazmıyor ya da ben bulamadım.
RAM: 4 GB.
İşlemci: Pentium(r) Dual-Core CPU E6800 3.33 GHz.
Sistem türü: 64 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU Z yazıp motherboard kısmını paylaşabilirsiniz. Ekran kartı olarak 750 Ti tarzı olabilir. Tavsiyem işlemcini de yükseltmeniz. Daha yüksek oyunlar oynayabilirsiniz.

En ucuz PCI Express ekran kartını al geç işte. Bu iş görür mesela ne 750 Ti'si.

En ucuz PCI Express ekran kartını al geç işte. Bu iş görür mesela ne 750 Ti'si.

Çevremdede herkes bu kartın bana uygun olduğunu söylüyor galiba bunu alacağım darboğaz yapma durumu olmaz herhalde peki bu kartın anakart ile uymsuz olma gibi bir ihtimal yok değil mi boşa almıyalım

Çevremdede herkes bu kartın bana uygun olduğunu söylüyor galiba bunu alacağım darboğaz yapma durumu olmaz herhalde peki bu kartın anakart ile uymsuz olma gibi bir ihtimal yok değil mi boşa almıyalım.

Tabii o uygun derler çünkü öyle bir bilgisayara daha üst model ekran kartı almak parayı sokağa atmak olur. CS 1.6 ve metin falan oynayacağım diyorsun. Yapsa ne olacak? FPS düşük olur sadece ki, 2000 yılından kalma oyunu, her durumda 1000 FPS oynarsın. Yani o olay seni ilgilendiren bir durum değil. O olay mesela, adamın yeni model islemcisi var, üst seviye ekran kartı var ve modern oyunlarda CPU güçsüz olduğu için az FPS alıyor falan.

PCI Express geriye uyumludur. O anakarttaki slot 1X olsa da çalışır.

Son düzenleme:
Yani şu an için düşünmüyorum bozulan ekran kartının yerine yenisini alıp takmak istiyorum GT 710 ile ilgili düşünceniz nedir tavsiye eder misiniz.

İkinci el tavsiyem. Daha iyi performans veren ikinci el ekran kartı almanız. İleride işlemci yükseltirsin. Darboğaz sorunu çözmüş olursun hem.

Geri
Yukarı