Dual-Core CPU E6800 için ekran kartı önerisi

CS 1.6 ve metin falan oynayacağım diyorsun. Yapsa ne olacak? FPS düşük olur sadece ki, 2000 yılından kalma oyunu, her durumda 1000 FPS oynarsın. Yani o olay seni ilgilendiren bir durum değil. O olay mesela, adamın yeni model islemcisi var, üst seviye ekran kartı var ve modern oyunlarda CPU güçsüz olduğu için az FPS alıyor falan.

PCI Express geriye uyumludur. O anakarttaki slot 1X olsa da çalışır.
sizin yorumunuz çevremdeki insanların tavsiyesi galiba GT 710 bana uygun kart fiyat olarakta çok zorlamıcak R7 240 ile arasında gidip geliyorum ama R7 240'ın sıfır olanını bulamadım bildiğiniz satan bir site varmı ?

Merhaba arkadaşlar 11 yıldır kullandığım Casper masaüstü bilgisayarımın ekran kartı yandı günümüze uygun bir sistem toplamak veya hazır sistem satın almak gibi bir maddi durumum yok. Bilgisayarı kullanım şeklime gelirsek günümüz oyunlarının hiçbirini oynamıyorum ben hala 2000'li yılların başında oynadığımız CS 1.5, Knight, silkroad, Metin 2 tarzında oyunları oynuyorum bunları rahat çalıştıracak sistemde darboğaz yapmayacak 450-500 TL civarında ekran kartı önerilerinizi yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Anakart: Pegatron detaylı model yazmıyor ya da ben bulamadım.
RAM: 4 GB.
İşlemci: Pentium(r) Dual-Core CPU E6800 3.33 GHz.
Sistem türü: 64 Bit.
R7 240 2.el alın darboğaz olacaktır. PSU yeterse işlemcinizi Q serisi yapın 4 çekirdekli işlemcilerdir daha iyi olur. Bana kalırsa işlemci anakart satılmalı RAM'ler ddr3 ise i3 2nesil bir sisteme geçilmesi olur. Tabiki bütçe artınca:)

R7 240 2.el alın darboğaz olacaktır. PSU yeterse işlemcinizi Q serisi yapın 4 çekirdekli işlemcilerdir daha iyi olur. Bana kalırsa işlemci anakart satılmalı RAM'ler ddr3 ise i3 2nesil bir sisteme geçilmesi olur. Tabiki bütçe artınca:)
Bütçe artışı bende pek mümkün değil asgari ücret alıyorum dolar kurunuda göz önünde bulundurursak bilgisayar bileşenleri benim için aşırı lüks harcama sınıfına giriyor. Ekran kartı alıp kurtulmanın derdindeyim GT 710 taksam oda darboğaz yapar mı ? diğer arkadaşların dediğine göre oynadığım oyunlarda darboğaz yapmasının pek bir önemi yokmuş siz ne düşünüyorsunuz ?

Bütçe artışı bende pek mümkün değil asgari ücret alıyorum dolar kurunuda göz önünde bulundurursak bilgisayar bileşenleri benim için aşırı lüks harcama sınıfına giriyor. Ekran kartı alıp kurtulmanın derdindeyim GT 710 taksam oda darboğaz yapar mı ? diğer arkadaşların dediğine göre oynadığım oyunlarda darboğaz yapmasının pek bir önemi yokmuş siz ne düşünüyorsunuz ?
710 sıfır alınmaz yani o paraya 2.el dx11 destekli herhangi bir kart alabilirsiniz. eğer dx önemli değilse 9800 GT gibi kartlar alınabilir. 300 TL'ye 2. el HD 6790 civarı kartlar bulunabilir. Bence bir PSU birde 2.el ekran kartı alın dediğim gibi. Bari bazı oyunları oynarsınız ilerde ve sistemin patlama riski ortadan kalkar. Sistemi birkaç tık ileri almak çok para tutmaz 1000TL altına halledersiniz. Tabi ki sizin için bir önemi olursa karar sizde. Sıfır güçsüz bir karta 300TL bayılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı