Dual Graphics Nasıl yapılır ?

yasin.savran

Hectopat
Daha fazla  
  • AMD A10 6800K
  • 8 GB DDR3 RAM
  • 120 GB SSD
  • FM2a55ds2 anakart
  • Powercolor HD 7850 2GB 256 bit ekran kartı

APU ile harici ekran kartını birleştirerek daha çok performans almak istiyorum. Lütfen Crossfire ile karıştırmayın. BIOS tan (Gigabyte) Peripherals -GFX Configuration -Primary video device -Integrated graphics i force yapıyorum UMA Frame Buffe Size 2Gb ye getirip f10 ile kaydediyorum. Ama masaüstü catalyst control centerda performans veya oyun bölümüne tıkladığımda AMD Dual graphics bölümü olmuyor. Görüntü bağdaştırıcıda 2 tane ekran kartı gözüküyor. Catalsty de performans veya oyunda Dual graphics bölümünde APU+GPU nasıl görebilirim. Sizce nerde hata yapıyorum. Driver lar güncel. Görüntü ekran kartında geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
görüntü bağdaştırıcıda 2 tane ekran kartı gözüküyor. 8670 ve 7800 . uyumlu değillerse bunlardan hangisini kullandığımı nereden bileceğim. Bıos tan bi ayar var mı

görüntü bağdaştırıcıda 2 tane ekran kartı gözüküyor. 8670 ve 7800 . uyumlu değillerse bunlardan hangisini kullandığımı nereden bileceğim. Bıos tan bi ayar var mı

Görüntü kablosunu ekran kartına taktıysanız ekran kartından, anakarta takdıysanız işlemcinin içindeki grafik işlemcisinden görüntü alırsınız.

Geri
Yukarı