Dual mining zararlı mı?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Sıcaklıklar kontrol altında olduğu sürece dikkat edilmesi gereken bir şey var mıdır? Normal Ethereum madenciliğinde VRAM'lere binen yük dışında aynı anda GPU da kullanıyor ETH+TON dual mining. Bir nevi oyun oynanmış gibi oluyor sadece ETH kazmaya göre. Doğru mudur?

Gruplarda okuduğum kadarıyla W değerlerini ve sıcaklıkları iyi değerlerde tutabilirseniz bir sıkıntı yaratmaz. Dikkatsizce yaparsanız 3 5 dolar fazla gelsin derken elinizdekinden olursunuz. Geçmeyi düşündüm fakat zaten sürekli çalışan kartlar olduğu için suyunu çıkarmak istemedim.

Gruplarda okuduğum kadarıyla W değerlerini ve sıcaklıkları iyi değerlerde tutabilirseniz bir sıkıntı yaratmaz. Dikkatsizce yaparsanız 3 5 dolar fazla gelsin derken elinizdekinden olursunuz. Geçmeyi düşündüm fakat zaten sürekli çalışan kartlar olduğu için suyunu çıkarmak istemedim.
Watt artışı var ancak sıcaklıklar ETH ile neredeyse aynı bir kartım dışında. O da 3-4 derece ancak arttı.

Aslında yeni çıkan bir şey kısa vadede kimsenin yorumunu (sıcaklık yorumu dışında) dikkate almamak bunun zamanın göstereceği bir şey olduğunu kabul ederek devam etmek ya da başlamak gerek.
Ben birkaç sorun yaşadım kazım değerimin havuzda yansımıyormuş gibi ödeme yapılması en büyük etken bu olmasa kazardım. Daha 1 yıl önce mining yapmayanların 'Mininig yapılan kart ölür' algısı yeni yeni sıcaklıklar normalse sorun olmaza döndü, dediğim gibi zamanın göstereceği bir şey.

Aslında yeni çıkan bir şey kısa vadede kimsenin yorumunu (sıcaklık yorumu dışında) dikkate almamak bunun zamanın göstereceği bir şey olduğunu kabul ederek devam etmek ya da başlamak gerek.
Ben birkaç sorun yaşadım kazım değerimin havuzda yansımıyormuş gibi ödeme yapılması en büyük etken bu olmasa kazardım. Daha 1 yıl önce mining yapmayanların 'Mininig yapılan kart ölür' algısı yeni yeni sıcaklıklar normalse sorun olmaza döndü, dediğim gibi zamanın göstereceği bir şey.
Hocam bende sorunsuz devam ediyor 3 gündür HiveOS ile dual mining.

zorluğu derken ve ton nedir
Dual olarak ETH ve TON coin kazmayacak mısınız ? Zorluk kazdığınız coinin kazım gücünüzün sabit kaldığı hâlde kazılan birim coin miktarının düşmesi.

Geri
Yukarı