Dual OC RX 580 undervolt nasıl yapılır?

Kasanın Ön taraf mesh mi ? Birde dediğimi denedin mi ? Kasanın yan kapağı açık mı ?
Dediğini denemedim isinirsa ısınsın yardımcı olan yok ön taraf mesh yan taraf tamperli cam kapalı

-100 yaptım FurMark testini de yaptım herhangi bir sorun olmadı 5 dakika yaptım toplamda sıcaklık 71 derece oldu

Core voltage -100 yapıp test et FurMark ile sistemde kapanma ekranda garip garip renk değişiklik olmasa sıkıntı yok demektir. MSI Afterburner Core voltage ayarlardan açabilirsin oyunda verileri takip edip kaç watt çektiğini görebilirsin.

Normalde 155 watt çekiyor ASUS soğutması RX serisinde kötü oluyor kasan hangi marka ve model nedir?

Bir de dediğim gibi 6 7 saat oyun oynamak farklı 5 dakikalık test farklı testler anlık gösterir gereksiz programlar yani ısınan her şey sabit ısıda kalmaz zamanla ısısı yükselir o yuzden oyunda daha denemedim

Son düzenleme:
Dediğini denemedim isinirsa ısınsın yardımcı olan yok ön taraf mesh yan taraf damperli cam kapalı.

-100 yaptım FurMark testini de yaptım herhangi bir sorun olmadı 5 dakika yaptım toplamda sıcaklık 71 derece oldu.

Bir de dediğim gibi 6 7 saat oyun oynamak farklı 5 dakikalık test farklı testler anlık gösterir gereksiz programlar yani ısınan her şey sabit ısıda kalmaz zamanla ısısı yükselir o yuzden oyunda daha denemedim.

Hocam işteydim çıktım eve geldim şimdi yardımcı olacağım sana ekran kartı için ısı etkenleri değişiyor mesela kasanın ön tarafın mesh olması yan kapağın açık olması havanın sıcak ya da soğuk olması bir sürü etmen var kasanın tam model yazmadın sadece markasını yazdın ve kasanın fotoğrafını atar mısın? Müsaitim Full sana yardımcı olucağım sorucağın sorular varsa sorabilirsin yardımcı olmaya çalışacağım sana.

Hocam işteydim çıktım eve geldim şimdi yardımcı olacağım sana ekran kartı için ısı etkenleri değişiyor mesela kasanın ön tarafın mesh olması yan kapağın açık olması havanın sıcak ya da soğuk olması bir sürü etmen var kasanın tam model yazmadın sadece markasını yazdın ve kasanın fotoğrafını atar mısın? Müsaitim Full sana yardımcı olucağım sorucağın sorular varsa sorabilirsin yardımcı olmaya çalışacağım sana.

Kasanın modelini bilmiyorum kusura bakma o yüzden yazamadım
20220906_215429.jpg
20220906_215503.jpg
20220906_215458.jpg
20220906_215446.jpg

Sadece daha düşük sıcaklıkta olmasını istiyorum oynadığım bir oyun yok CS:GO haricinde aç Valhalla'ya merak sardım ekran kartına çok fazla yüklenen oyun belli ki undervolt yapabilirsem eğer stabil bir ayarda ekran kartına zarar vermemiş olurum kart da bozulmuş olabilir şu an emin değilim çünkü

Son düzenleme:

Kasan güzel RCA505 SAVAGE Bilgisayar Kasası - Rush bende de bu var ama fan yoktu 4 tane fan taktım Gamepower 55CFM değerinde kumandası var fanları son hızda kullanıyorum çoğunlukla yan kapak açık yazın yan kapağı açmanı tavsiye ediyorum ısı düşecektir deneyip görebilirsin değiştirdiğin macun kaliteli zaten kasanın hava akışıda var fan ayarı yapabiliyorsan son hıza ayarlar kasanın fanını ASUS'un RX serisi ekran kartları sıcak çalışıyor RX 570 vardı bende ASUS ROG STRIX modeli vardı 78 derece oluyordu normal değer ama diğer markalarda aynı kart 72 derecelerde çalışıyor aynı performans.

Kaç FPS alıyorsun? Bir de voltajı kıstın şu an kaç watt ile çalışıyor FurMark açtığın zaman MSI Afterburner ayar yapıp bütün değerleri görebilirsin normalde 155 watt civarı çalışıyor havada sıcak olduğu için ısınıyor akşam daha soğuk çalışıyor test edip denedim öğlen sıcakta 56 derece iken akşam 48 derece oluyor o bile fark ediyor.

Bu resimdeki stok hali ile çekilmiş 155 watt çekiyor.

Dosya Ekleri

• bf1stok.png
    bf1stok.png
    792,9 KB · Görüntüleme: 13
Kaç FPS alıyorsun? Bir de voltajı kıstın şu an kaç watt ile çalışıyor FurMark açtığın zaman MSI Afterburner ayar yapıp bütün değerleri görebilirsin normalde 155 watt civarı çalışıyor havada sıcak olduğu için ısınıyor akşam daha soğuk çalışıyor test edip denedim öğlen sıcakta 56 derece iken akşam 48 derece oluyor o bile fark ediyor.

Bu resimdeki stok hali ile çekilmiş 155 watt çekiyor.
monitörüm 1366x768 ayarlarda otomatikte yüksek olarak açtı ellemedim voltaj kısmadan da maksimum 145w çekiyordur 155w hiç görmedim

Dosya Ekleri

• Adsıza.jpg
    Adsıza.jpg
    280,2 KB · Görüntüleme: 14
  • Adsızaa.jpg
    Adsızaa.jpg
    430,4 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı