Dual RTX 3070 coil whine nasıl çözülür?

Bence benim ekran kartında çıkan ses fanın sesi direkt, yani biraz garip fan sesi ama yine de fan sesi bence. Coil whinenin direkt yük altına girdiği gibi çıkarması gerek sesi çünkü.

Gerçeklik algımı yitirdim gerçekten, bu yeni nesil kartlar yüzünden.

Bence benim ekran kartında çıkan ses fanın sesi direkt, yani biraz garip fan sesi ama yine de fan sesi bence. Coil whinenin direkt yük altına girdiği gibi çıkarması gerek sesi çünkü.

Gerçeklik algımı yitirdim gerçekten, bu yeni nesil kartlar yüzünden.
hocam en kötü incehesap ile iletişime geçip garanti kapsamında değiştirilir, şansımıza artık tekrar ne gelirse

hocam en kötü incehesap ile iletişime geçip garanti kapsamında değiştirilir, şansımıza artık tekrar ne gelirse
Yok yok. Direkt Sapphire'de de XFX'de de CW sorunu var. Yani bu bütçeye (7000) liralık bütçeye alabileceğim tüm kartlarda CW var. Ve benimkisi en az seviyede. Ben memnunum, sadece kulaklığı çıkarınca bir kulağım oraya gidiyor hep "acaba yine ötüyor mu?" diye.

XFX modeldeki cw çok daha yüksekmiş mesela.

Yok yok. Direkt Sapphire'de de XFX'de de cw sorunu var. Yani bu bütçeye (7000) liralık bütçeye alabileceğim tüm kartlarda cw var. Ve benimkisi en az seviyede. Ben memnunum, sadece kulaklığı çıkarınca bir kulağım oraya gidiyor hep "acaba yine ötüyor mu?" diye.

XFX modeldeki cw çok daha yüksekmiş mesela.

Ben değiştireceğim hocam siz değil 😅 yanlış anladınız.

Benim eski PC de yıllar geçtikçe aynı böyle sesler gelmeye başlamıştı. Elimle fanın ortasına dokunup durdurunca, ses tamamen kesiliyordu. Sizde bu durum olabilir belki de.

Tabii ki sıfır kartta fanda sorun varsa iade için geçerli sebep olur. Sorunun fandan mı değil mi onu anlamak için bir test yapmak lazım.

Benim eski PC de yıllar geçtikçe aynı böyle sesler gelmeye başlamıştı. Elimle fanın ortasına dokunup durdurunca, ses tamamen kesiliyordu. Sizde bu durum olabilir belki de.

Tabii ki sıfır kartta fanda sorun varsa iade için geçerli sebep olur. Sorunun fandan mı değil mi onu anlamak için bir test yapmak lazım.
Yani benim fanlarda da bir sorun yok aslında, umarım bu ses sadece basit bir fan sesidir. The Last Of Us gibi sorunlu bir oyunu ultra ayarlarda oynuyorum ve sıcaklık 62'yi dahi geçmiyor. Ekran kartındaki Zero RPM özelliği de çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı