DualSense 5 son analog kendiliğinden sola kayıyor

HeroGTR

Decipat
Daha fazla  
3 ay önce aldığım PS5'in içinden çıkan DualSense 5 sol analoğu zaman zaman kendiliğinden sola kayıyor. Bu sorunu yaşayan oldu mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna stick drift sorunu deniyor. Kontrolcüyü uzun süre kullanmadıysanız toz ile alakalı olabilir.

Bazen yazılımsal olarak da oluyor. Güncellemesi varsa yapın. PS kullanmadığım için nasıl yapılıyor bilmiyorum.

Eğer hiçbir çözüm ise yaramazsa garantisi varsa uğraşmadan gönderin.

Buna stick drift sorunu deniyor. Kontrolcüyü uzun süre kullanmadıysanız toz ile alakalı olabilir.

Bazen yazılımsal olarak da oluyor. Güncellemesi varsa yapın. PS kullanmadığım için nasıl yapılıyor bilmiyorum.

Eğer hiçbir çözüm ise yaramazsa garantisi varsa uğraşmadan gönderin.
3 aylık cihaz tozlanma vs olduğunu düşünmüyorum. Dün ilk defa başıma geldi. Bugün 2 saat kullanımım sonucu ara ara yaptı.

3 aylık cihaz tozlanma vs olduğunu düşünmüyorum. Dün ilk defa başıma geldi. Bugün 2 saat kullanımım sonucu ara ara yaptı.
Kontrolcüyü PC veya telefona bağlayıp şu siteden analogları kontrol edin. Eğer sorun stick drift ise daha rahat anlaşılır.

Dosya Ekleri

• IMG_8840.jpeg
    IMG_8840.jpeg
    163,3 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_8837.jpeg
    IMG_8837.jpeg
    220,4 KB · Görüntüleme: 34
3 ay önce aldığım PS5'in içinden çıkan DualSense 5 sol analoğu zaman zaman kendiliğinden sola kayıyor. Bu sorunu yaşayan oldu mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Kronik sorun, geçeci çözüm için yukarı doğrult analogu ve altına üfle.

3 aylık cihaz tozlanma vs olduğunu düşünmüyorum
Tozlanıyor çip, benim 2 haftalık koluma oldu, kronik olması ise o tozdan etkilenmesi, normalde etkilenmemeli.

Bende memnun musunuz? Diye soracaktım size. İlk satın aldığınız konuda yazmıştım N11 için umarım sorununuz çözülür.

Geri
Yukarı