DualSense PC için bu fiyata almaya değer mi?

2500 TL'ye sıfır kapalı kutu satıyorum ıthalat urunlerıde degıl yurt dısı urunu.😀

Xbox gamepad parasına DualSense almak.
Sağol hocam düşünmüyorum.

DualSense hakkında çok bir bilgim yok ama yaklaşık 1 -1.5 yıldır xbox controller kullanıyorum çok memnunum. Ayrıca DualSense özelliklerinin bilgisayarda hepsinin çalışacağından emin değilim.
Jiroskop olmadan nişan almak falan zor olmuyor mu hocam?

Sağ ol hocam düşünmüyorum.

Jiroskop olmadan nişan almak falan zor olmuyor mu hocam?

Ben daha çok TPS ve hikayeli oyunlarda kullanıyorum FPS oyunlarında ya da aşırı hareketli olmam gereken oyunlarda klavye mouse kullanıyorum her ne kadar nişan yardımı falan da olsa benim açımdan yerini tutmuyor.

2500 TL'ye sıfır kapalı kutu satıyorum ıthalat urunlerıde degıl yurt dısı urunu.😀

Xbox gamepad parasına DualSense almak.

Xboxcu arkadaşlar gene objektıf bır yorum yapmıs. Tek savundukları şey oyunlarda sembollerın Xbox tusu olarak gozukmesı oda dert edılecek bır sorun degıl zaten DualSense teknolojı tıtresım hıssıyat olarak Xbox'a gore daha gelısmıs destek konusunada gelırsek Steam'dekı butun oyunlarda desteklı sekılde calısıyor crack oyun oynayacaksanız Steam'e ekleyerek o oyundada kulllana bılıryorsunuz fakat DSX 3 ıle bunları yapmanıza gerek kalmadı butun ozellıklerını aktıf bır sekılde kullanabılıyorsunuz artık. Ve Xbox gamepdın tetıklerı DualSense gore daha sert FPS oyunları oynayacaksanız DualSense burada daha onde. Gecıkme konusuna gelırsekte DualSense Xbox'a gore daha az bır gecıkme degerı sunuyor kablosuz kullanımda bunlar test edılmıs degerler Xbox gamepedını ancak kendı dounglesını kullanarak gecıkmesın kullanırsınız o doungelnınde fıyatı 700 TL yanı toplamda DualSense ıle aynı fıyata gelıyor. Ve ayrıyeten Xbox koluna pıl almanız gerekıyor oda ekstra bır ucret fakat DualSense'de boyle bır derdınız yok. Bu da bır Xbox gamepad kullanıcısının yasadıgı gecıkme sorunu.

@Mmelih

Teşekkürler hocam. Gayet açıklayıcı olmuş.

Hocam eğer bilgisayarda kullanıyorsanız, kullanamadığınız özelliği vs var mı DualSense'in? Kalite, hissiyat açısından yorumlama şansın var mı?
Dualsense'i yurttaki PS'de kullanıyorum sık sık ama bilgisayarda kullanmadım. Kendi bilgisayarımda xbox controller kullanıyorum. Hissiyat ve ergonomiye gelirsek xbox c. kesinlikle çok iyi. Dualsense kısa süre sonra rahatsız etmeye başlıyor. Xbox c. elde kullanımı rahatlığı çok iyi. Dualsense'in özelliklerinin pcde kullanımı konusunda detaylı yorum yapamam çünkü pcde denemedim ama bildiğim kadarıyla bazı özellikler sadece kablolu kullanımda steamde çalışıyormuş. Dualsense'in pcde kullanımı konusunda iyice araştırmadan almayın. Ayrıca epic games vb platformlarda oynarken oyuna uyumluluk sorunu yaşayanlar oluyor sanırım. Eğer tüm kütüphaneniz steamde ise bir sorun yaşamazsınız ama dediğim gibi bazı özellikler kablolu kullanım gerektiriyormuş pc için. Ayrıca bu extra görülen dualsense özellikleri sadece belirli oyunlarla sınırlı yani tüm oyunlarda geçerli değil. Tabii ki diğer oyunlarda standart gamepad olarak kullanabilirsiniz.
Genel olarak değerlendirecek olursak ben hala xbox c. tavsiye ediyorum. Eğerki tek oturumda uzun süre ( 1.5 2 saat veya daha fazla) oynuyorsanız dualsense kısa sürede elinizi yoracaktır. Xbox c. ergonomi konusunda çok daha iyi ve çok daha uzun süre rahatlık sunuyor.

Dualsense'i yurttaki PS'de kullanıyorum sık sık ama bilgisayarda kullanmadım. Kendi bilgisayarımda xbox controller kullanıyorum. Hissiyat ve ergonomiye gelirsek xbox c. kesinlikle çok iyi. Dualsense kısa süre sonra rahatsız etmeye başlıyor. Xbox c. elde kullanımı rahatlığı çok iyi. Dualsense'in özelliklerinin pcde kullanımı konusunda detaylı yorum yapamam çünkü pcde denemedim ama bildiğim kadarıyla bazı özellikler sadece kablolu kullanımda steamde çalışıyormuş. Dualsense'in pcde kullanımı konusunda iyice araştırmadan almayın. Ayrıca epic games vb platformlarda oynarken oyuna uyumluluk sorunu yaşayanlar oluyor sanırım. Eğer tüm kütüphaneniz steamde ise bir sorun yaşamazsınız ama dediğim gibi bazı özellikler kablolu kullanım gerektiriyormuş pc için. Ayrıca bu extra görülen dualsense özellikleri sadece belirli oyunlarla sınırlı yani tüm oyunlarda geçerli değil. Tabii ki diğer oyunlarda standart gamepad olarak kullanabilirsiniz.
Genel olarak değerlendirecek olursak ben hala xbox c. tavsiye ediyorum. Eğerki tek oturumda uzun süre ( 1.5 2 saat veya daha fazla) oynuyorsanız dualsense kısa sürede elinizi yoracaktır. Xbox c. ergonomi konusunda çok daha iyi ve çok daha uzun süre rahatlık sunuyor.
Teşekkürler hocam. İyice araştırıp tercihimi yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı